Pod Ziemią, czyli co się kryje wewnątrz naszej planety

Jeszcze przed tematyką świąteczną chciałabym pokazać Ci wyjątkową książkę, która sprawdzi się nie tylko na prezent pod choinkę czy mikołajki, ale także bez okazji. Ile w niej jest ciekawostek! O wielu z nich nie wiedziałam nawet ja.

„Pod ziemią, czyli co się kryje wewnątrz naszej planety”, Moniki Utnik i Małgorzaty Piątkowskiej to wspaniała książka dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

W książce znajdziecie mnóstwo wiedzy i ciekawostek na temat tego,co jest pod ziemią. Taka podróż wgłąb ziemi to niesamowita przygoda. Książka przenosi nas też w czasie, dzięki czemu zdobywamy jeszcze więcej wiedzy.

Wg Wydawnictwa książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-10 lat. Dziubdziak ma 8 lat i jest dla niego idealna. Ale ja też przy jej czytaniu dobrze się bawię. Za to mój 3-latek jeszcze nie do końca chce słuchać treści (tylko te o duchach😉) ale za to przegląda obrazki i zadaje pytania.

Nie wiedziałam, że na temat tego, co jest pod ziemią można napisać tyle ciekawych rzeczy. Dodatkowo na tyle przystępnie, że będzie to zrozumiałe dla młodszych dzieci.

Książka jest przepięknie wydana. Twarda okładka, pięknie dobrane kolory, ilustracje zachęcające nie tylko do czytania, ale i rozmowy na ich temat.

Mamy tu wiadomości o „przyziemnych ” tematach, jak kanalizacja, nory zwierząt, rośliny bulwiaste, metro, jaskinie, ale też o miejscach z piekła rodem, Agharcie (krainie szczęścia) czy legendach.

Przykładowo czy wiedziałaś, że szczury niesłusznie posądzano o rozprzestrzenianie dżumy? To pchły na szczurach przenosiły zarazki. Albo, że mrówki istniały już wtedy, gdy były dinozaury? Bardzo ciekawa jest też Agharta – kraina szczęścia, do której chciał dotrzeć Adolf Hitler. Zresztą takich ciekawostek jest tam całe mnóstwo!

Bardzo polecamy!

Jak Ci się podoba?

Post powstał we współpracy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.