Nauka kolorów – na co dzień przez zabawę – „Moje pierwsze kolory”

Nauka kolorów przez zabawę. Na blogu znajdziesz już kilka inspiracji w tym temacie, a dziś mam dla Ciebie kolejną. Tutaj eksperymentujemy, robimy makaron, kostki lodu – zabawy możesz wykorzystać już ok. 2 roku życia – nauka kolorów. Tymczasem dzisiaj pokażę Ci pomysł dla ciut starszych dzieci – książkę, bo książki są zawsze genialną pomocą do nauki wszystkiego, w tym kolorów.

Moje pierwsze kolory. Akademia mądrego dziecka

To kolejna wspaniała książka w naszej biblioteczce. Na pierwszej stronie znajduje się kolorowe koło, które na pewno zachęci do czytania nawet najbardziej oporne maluszki 🙂 Dziecko musi zakręcić strzałką i znaleźć kolor, jaki ona wskaże. Następnie szukamy zakładki w tym kolorze i poświęconą mu stronę. Na każdej stronie znajdziecie inny kolor. Jest tu 10 podstawowych kolorów: czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, fioletowy, różowy, brązowy, czarny i biały. Na każdej stronie są też zadania np. labirynty, memory oraz otwierane okienka, które urozmaicają czytanie. Taka różnorodność sprawia, że dziecko uczy się kolorów podczas świetnej zabawy, a jeśli już je zna to wiadomości utrwali i będzie bawić się zadaniami.

Jeśli szukacie czegoś do nauki kolorów to taka książka będzie na pewno świetnym wsparciem. Interaktywność książki sprawia, że nauka kolorów to świetna przygoda. Przy okazji to nie tylko nauka kolorów. To też ćwiczenie spostrzegawczości, pamięci, logicznego myślenia no i sprawności manualnej dzięki okienkom.

Co ważne, wg Wydawnictwa jest ona przeznaczona dla dzieci 3-5 lat, ale spokojnie 3-latek już sobie z nią poradzi. A czy będzie dobra dla 5-latka to pewnie kwestia indywidualnych umiejętności. U nas to już ostatni moment,a Filip nie ma jeszcze 4-lat. Dla 5-latka zadania mogą być po prostu zbyt proste – oceń to na zdjęciach 🙂

Książka jest świetnie opracowana a czytanie jej to przyjemność. Pomysł z kołem i zakładkami, super!


Tutaj sprawdzisz, gdzie kupisz ją najtaniej – Moje pierwsze kolory.

Jak Ci się podoba? Jak myślisz spodoba się Twojemu dziecku?

Post powstał w ramach współpracy recenzenckiej z Wydawnictwem HarperKids.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.