Złotowłosa i trzy misie – Ty decydujesz

„Złotowłosa i trzy misie – Ty Decydujesz” Camille Ferrari i Coralie Saudo to jak znajdziecie na okładce 22 możliwe historie i 5 zakończeń w tej znanej od dawna bajce.

To nasza druga pozycja z serii „Ty decydujesz”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperKids. Wcześniej sama kupiłam chłopcom trzy świnki, a teraz w ramach współpracy recenzenckiej wybrałam Złotowłosą, bo to ulubiona bajka Filipa, jaką mu opowiadam. Pomyślałam, że to będzie dla niego idealna niespodzianka.

I jak wrażenia?

Książka bardzo się chłopcom podoba. Jest tylko jedno ale. W przypadku mojego syna, 3-latka nie przechodzi wstęp – „wyobraź sobie, że jesteś dziewczynką o imieniu Złotowłosa”…Dlaczego? Bo on nie nazywa się Złotowłosa, jest chłopcem, no i najważniejsze on się nie chce zgubić😁 więc musiałam zmienić koncepcję książki i zamiast udawać Złotowłosą, wybiera co robi dziewczynka z książki. Poza tym koszystamy z reszty książki tak jak trzeba😀 to fascynujące jak czasem dzieci reagują i trzeba znaleźć na bieżąco jakieś rozwiązanie. Warto być na to gotowym.

A już zaczyniemy czytać to można czytać ją wielokrotnie pod rząd i prowadzić historię inaczej.

Na każdej stronie znajduje się krótki wstęp do sytuacji w jakiej znajduje się dziecko w książce i następnie trzeba wybrać jedną z dwóch sytuacji co robić dalej. Odpowiednie obrazki przenoszą nas na kolejne strony. To geniallny sposób na aktywne czytanie. W ten sposób powstaje 22 opowieści i 5 zakończeń.

Na każdej stronie dziecko wybiera jedną z dwóch opcji np.

  • zmyć naczynia czy odpocząć
  • uciec z chatki gdy nadchodzą misie czy poczekać
  • wracać do domu czy popływać w rzece

Każdy wybór prowadzi nas na inną stronę.

Jesteś ciekawa jak historię potoczy Twój maluch?

Sama historia może być też wstępem do rozmów, jak byłoby postąpić lepiej np.naprawić zepsutą zabawkę czy lepiej iść odpocząć, pozmywać naczynia czy znów odpocząć. Jak zachować się w obcym domu i dlaczego lepiej nie oddalać się od domu. Można podjąć też temat strachu przed ciemnością.

A jak z zakończeniami? Każde jest happy endem. Albo Złotowłosą znajdują rodzice, albo Złotowłosa znajduje dom. W trzeciej wersji niedźwiadki okazują się gościnne i pomogą jej znaleźć dom.

Ta książka to świetna zabawa, czyta się ją trochę jak gra w grę 🙂

Jak Ci się podoba? A może już znasz książki z tej serii?

Tutaj sprawdzisz gdzie znajdziesz ją w najniższej cenie: Złotowłosa i trzy misie

Post powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem HarperKids.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.