Nowości książkowe – biblioteczka niemowlaka przed Dniem Dziecka

Dziubdziak od urodzenia uwielbiał książki. To sprawiało, że przynajmniej raz w miesiącu zasilałam naszą domową biblioteczkę. Drugi Maluch na razie woli książkami rzucać, zjadać je itp. Ale! Jest jeden typ książek, które przez chwilę go zajmują – książeczki z okienkami! Te co mieliśmy już mu się znudziły, zamówiłam więc kolejne. Bardzo dobrze sprawdzają się nam książki z serii Akademia Mądrego Dziecka. Nie miałam wątpliwości by wybrać właśnie takie. Poprzednio mieliśmy serię „moje bajeczki”. Teraz są to „pierwsze słowa”.

Pierwsze słowa – Na budowie

Książki z tej serii mają ruchome elementy, dzięki temu nie tylko zachęcają do wspólnego czytania i nauki słów, ale rozwiną też sprawność manualną. Są skierowane dla dzieci – 0-3 lata. Ilustracje są kolorowe i przyciągają uwagę mojego Malucha na dłuższy czas. Wybrałam książkę „Na budowie” – jakoś tak tematycznie, bo jesteśmy właśnie w trakcie remontu. Najbardziej podoba mu się wysuwany dźwig – mniejsze elementy jeszcze nie zawsze ogarnia (obecnie ma 12 miesięcy). Obecnie jest w promocji tutaj.

Pierwsze słowa – Pory roku

Jakie mamy pory roku? O tym jak uczyć przedszkolaka pór roku napisałam kiedyś cały post, który możesz przeczytać przechodząc – tutaj. A teraz zaczynamy naukę z niemowlakiem 🙂 Oprócz codziennych spacerów, do zabawy zachęca też kolejna książka. Mnie ujął padający deszcz, który zmienia swój kolor z białego na niebieski. A Maluch zajął się wyrastającym z ziemi kwiatem. Zobacz ją tutaj.

Czapu Czipu

Dwie kolejne książki wzięłam z serii Czapu Czipu – jej nie znałam. I one jeszcze poczekają na swoją kolej. Ale może nie być to długo 🙂 Chłopcy uwielbiają koty więc tu wybór nie był trudny. Z kolei ulubionym kolorem Dziubdziaka jest obecnie pomarańczowy – stąd wiewiórka 🙂 Była jeszcze rybka i małpka.

Historia jest prosta i nawet raz przeczytaliśmy ją z Dziubdziakiem i podłapał zabawy – choć jak sam stwierdził, zgodnie z tym co zaleca wydawca – to książka dla młodszych dzieci – 0-3 lata. Bohaterem książki jest chłopiec o imieniu Czapu Czipu. Ma on papierową czapkę, która jest jak czarodziejski kapelusz – potrafi naśladować ludzi, zwierzęta i przedmioty, szykuje różne zabawy. Czapu Czipu w naszych książkach uczy naśladować zwierzęta.

Książki zachęcają do ruchu i zabawy np. układania wieży z klocków, zawinięcia się w koc jak naleśnik, toczenia piłki jak wiewiórka orzeszek itp. Zabawy rozwijają motorykę dużą i mogą być urozmaiceniem codziennej gimnastyki 🙂 My bardzo często bawiliśmy się tak z Dziubdziakiem. Najczęściej zmieniałam go w wybrane zwierzęta czarodziejską różdżką. Tu mamy określone czynności wykonywane przez te zwierzęta.

Książkę o kotku możesz kupić np. tutaj, a o wiewiórce tu.

Jak Ci się podobają? Czy Twój maluch też lubi książki z ruchomymi elementami?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.