Moje pierwsze bajeczki – książki dla niemowlaka

Moje pierwsze bajeczki – seria przez Was polecana, jako nowość dla maluszków. Kiedy Dziubdziak był malutki jeszcze ich nie było, więc teraz w końcu nadszedł czas, by je poznać 🙂 Jak wiesz, mój syn lubi książki z przesuwanymi elementami, kiedy zobaczyłam, że są one dostępne w innym wydawnictwie – HarperKids ( o tamtych pisałam tutaj), postanowiłam je zamówić. Serię Akademia Mądrego Dziecka znamy już od dawna i w zasadzie nie pamiętam, by jakaś nam nie podpasowała. Są ładnie wydane, mają twarde tekturowe okładki (odporne na zjadanie – przetestowane 😉 ) i dość grube kartki, przez co nawet najmłodsze dzieci sobie z nimi poradzą.

Jak się sprawdziły nowości przy drugim maluchu?

Dzień dobry, szczeniaczku!

Zauważyłam, że mój młodszy syn lubi psy. Kiedy bawiliśmy się wyrazami dźwiękonaśladowczymi, najbardziej reagował na szczekanie. Dlatego piesek 🙂 W książce znajdziecie krótką historię małego pieska: budzi się, jest głodny, bawi się piłką, z rodzeństwem, przytula się do mamy. Historii towarzyszą ruchome elementy – wychodzi z budy, je, znajduje jeża. Dla mojego 8-miesięcznego malucha jeszcze za małe, by sam mógł nimi manipulować, ale czas leci szybko. Jak będzie większy będzie mógł z nią rozwijać sprawność manualną. A teraz poznaje nowe słowa i oswaja się z książkami.

Sama zresztą seria jest skierowana do dzieci od drugiego roku życia. Ale ja lubię książki kupować na wyrost 🙂 Znajdziesz ją tutaj.

Dzień dobry, kotku!

Ta książka z kolei wybrana pod Dziubdziaka – wiadomo, wiek nie ten, ale koty uwielbia, więc wybrał dla brata 🙂 Książka opowiada o małym kotku: wychodzi z koszyka, bawi się kłębkiem wełny, myje się językiem, przytula do mamy. Również znajdują się w niej ruchome elementy.

W obu książkach ilustracje są bardzo przyjazne. Historia jest prosta. Zmieszczona na kilku stronach. Grube strony na pewno wiele wytrzymają 🙂

Do kupienia tutaj.

Chcę spać!

Tej serii jeszcze nie miałam. „Zwyczaje zwierząt”, zawierają zagadki. Ale nie są to takie zwykłe zagadki. Dlatego, że nie sposób jest znać dobrą odpowiedź 😀 Dlaczego? W książce na jednej stronie np. jest pytanie: „Czy to buteleczka perfum?” Kiedy to naprawdę na butelkę wygląda. Ale nie! To dwie śpiące rybki – zobacz na zdjęciu 🙂 Jednocześnie w taki zabawny sposób dziecko dowiaduje się ciekawostek na temat snu nietoperzy, sów, koni i żyraf. Książkę kończy podsumowanie – dlaczego sen jest ważny? Bo pozwala odzyskać siły i rosnąć, warto więc po bajce spokojnie zasnąć w swoim łóżku 🙂 Idealna, krótka lektura na wyciszenie przed snem. Żeby kupić kliknij tutaj.

Chcę jeść!

Zasada działania, taka jak książki powyżej, ale tu znajdziemy informacje o zwyczajach zwierząt dotyczących zdobywania jedzenia. „Czy to miska w owsianką?” Nie to rybka, która poluje na pająka. Znajdziemy tu też informacje o mrówkach, kameleonie, lamparcie, płetwalu błękitnym. Ciekawostki są przekazane w fajny sposób i prostym językiem. Składanie książki sprawia, że dziecko przy okazji ćwiczy motorykę małą.

Seria „Zwyczaje zwierząt” skierowana jest do przedszkolaków, ale moim zdaniem równie dobrze sprawdzi się jak pierwsze bajeczki już wcześniej. Okładka i kartki również są dość twarde i powinny sporo wytrzymać. Do kupienia tu.

Czy masz je w biblioteczce maluszka?

0 replies on “Moje pierwsze bajeczki – książki dla niemowlaka”