Zapraszamy do Delilandu – poznaj nową grę – „Delisie Wielka Imprezka”

Kolejna gra, która trafiła do nas w ostatnich tygodniach to gra „Delisie – Wielka Imprezka”. Gra powstała na podstawie komiksów polskich autorów, w których imiona bohaterek pochodzą od nazw potraw, deserów, owoców i warzyw (komiksu wcześniej nie znaliśmy, a to byłby na pewno atut i fajna kontynuacja).

W grze obchodzimy Święto Dobrego Smaku. Patronki krainy – Mąka, Mleko i Cukier zdecydowały, że będą się bawić w trzech lokalach jednocześnie: Podniebnej Łakoci, Kurorcie Owoców oraz Herbaciarni Herbat. Wszystkie Delisie chcą pomóc i zostają kurierkami.  Naszym zadaniem jest zatrudnienie Delisi z najlepszymi paczkami. Grę uatrakcyjniają nowe potrawy, stroje i akcesoria.

29 Delisi (mamy takie karty) wciela się w rolę kurierek i dostarcza dzięki nam najlepsze towary na imprezy np. herbatę, ciastko, koktajl. Możemy dostarczyć też stroje czy atrakcje np. zestaw karaoke.

Gra trwa 3 rundy, w których podejmujemy różne akcje. Za każdą udaną akcję przesuwamy znaczniki na planszach. W każdej rundzie zatrudniamy Delisie, a na koniec dostajemy punkty w postaci serduszek na Postagramie. Im więcej serduszek tym większa szansa na wygraną.

To gra rodzinna dla 3 osób i więcej. Dla dzieci od 9 lat, więc na razie możemy grać tylko z Dziubdziakiem.

Analiza instrukcji zajęła mi trochę czasu. Trzeba więc mieć chwilę by ją ogarnąć i wytłumaczyć dziecku. Faktycznie też lepiej grać w 3 osoby i więcej – nie dojrzałam tej informacji przy wyborze, dopiero po otwarciu paczki Dziubdziak doczytał na opakowaniu jak przyszła, że potrzebujemy jeszcze trzeciej osoby.

Autorem mechanizmu gry jest Reiner Knizia – wybitny matematyk i twórca ponad 700 różnych gier planszowych. Autorką rysunków jest Magdalena „Meago” Kania, graficzka 2D specjalizująca się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim. Scenariusz do komiksu wprowadzającego do gry napisał Maciej Kur, autor takich serii jak „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” oraz „Lil i Put”. 

Grę polecam minimum od 9 lat, tak jak podaje wydawca, bo trzeba sporo kombinować, by zdobywać dużo serduszek. Nawet dla mnie nie było to proste, dopiero trzeba się wciągnąć i dobrze poznać zasady, których wcale nie jest mało.

Jeśli Twoje dziecko lubi te komiksy lub tematy kulinarne pewnie ta gra będzie dobrym wyborem. Świat gry opartej na komiksie jest bardzo ciekawy.

A jak Tobie się podoba?

Grę wybrałam do recenzji dzięki współpracy z Wydanictwem Egmont. Grę znajdziesz tutaj.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.