Baw się z nami – książki dla najmłodszych

Od urodzenia Dziubdziaka minęło już kilka lat, więc i pojawiło się wiele nowych książek dla maluszków. Tworzę więc na nowo biblioteczkę dla drugiego maluszka. Mamy książeczki kontrastowe, a kolejne pozycje pokażę Ci dzisiaj. Jest to seria książeczek wydawnictwa Wilga – „Baw się z nami”. Prosty tekst, kolorowe ilustracje i ruchome elementy to zabawa i zachęta dla maluszka do pokochania książek <3

W każdej znajdziecie 8 sztywnych stron. Niewielką ilość tekstu do przeczytania i ruchome elementy. Książki są pięknie wydane i na pewno ucieszą każdego maluszka. Dodatkowo mają bezpieczne, zaokrąglone rogi. U nas muszą jeszcze chwilę poczekać, ale jestem pewna, że będą hitem za jakiś czas (myślę, że dla siedzącego maluszka już będą super). Na razie Dziubdziak czyta bratu, a czas tak szybko leci, że na pewno niedługo sam będzie się nimi bawił.

W serii znalazły się 4 książeczki:

Wesoły pajączek

Wesoły pajączek Staś lubi spędzać czas w rynnie. A maluch pomaga mu wejść do środka. Poprawiamy mu też humor i chronimy przed deszczem.

Wszystkiego najlepszego

Wszystkiego najlepszego opowiada o urodzinach króliczka. Dzięki ruchomym elementom dowiadujemy się m.in. co dostanie w prezencie, kto go odwiedzi. Maluch weźmie też udział w urodzinowym przyjęciu.

Wycieczka z przyjaciółmi 

Wycieczka z przyjaciółmi. Pies, kot i królik płyną łódką i spotykają przyjaciół. Płyną bardzo daleko, bo nagle jest bardzo zimno. W końcu docierają do dżungli, gdzie znajdują hitowy ruchomy element paszczę krokodyla.

Wesoły autobus

Wesoły autobus jak w tytule opowiada o pomarańczowym autobusie i jego pasażerach. Znajdziecie tu ruchome koła, wycieraczki, cieszące się dzieci wyskakujące zza foteli. Są tu też jeżdżące pojazdy. Po poznaniu tego pojazdu, można zabrać maluszka na pierwszą przejażdżkę, by zobaczył, jaka to fajna przygoda 🙂

Każda z nich będzie dobrym wyborem na początek przygody z czytaniem. A Tobie jak się podobają?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.