Najlepsze zabawki do ogrodu dla dzieci

Lato w pełni! Pewnie korzystacie często z zabaw na świeżym powietrzu? Jednym z najczęściej czytanych postów na moim blogu jest post z 40 pomysłami na zabawy na świeżym powietrzu, które znajdziesz w tym wpisie – ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU. A dzisiaj mam dla Ciebie pomysły na zakupy do ogrodu/parku/na plażę. Wszystkie te rzeczy pozwolą cieszyć się dzieciom zabawą przez dlugi czas.

Piaskownica to u nas hit od kilku lat. A zabaw piaskiem jest mnóstwo. We wpisie znajdziesz kilka podpowiedzi . Do piasku można dokupić gotowe zestawy wiaderek, foremek, łopatek, a można też skorzystać z pojemników po jogurtach.

Namiot – ok. 3 roku życia zaczął się szał na namiot. W namiocie jedliśmy, czytaliśmy. Był kocyk, mnóstwo książek. A wcale nie trzeba mieć gotowego namiotu – można go zrobić z chusty, koca. Teraz również często z namiotu korzystają chłopcy (ja nie bardzo się tam mieszczę 😉 )

Bańki – świetna zabawa dla maluchów i starszaków. Wydają się takie proste, a tak naprawdę wpływają na rozwój motoryczny dziecka, rozwój mowy, a na dodatek taka zabawa, pozwoli, co nieco opowiedzieć dziecku o fizyce.

Zestawy małego ogrodnika – albo te same co dziecko wykorzystuje w piasku. Nauka sadzenia roślinek, sypanie ziemi i podlewanie to to, co maluchy uwielbiają.

Piłki – mnóstwo możliwości – rzucanie, turlanie, kopanie. Rzuty do celu, tor przeszkód, podania piłki na różne sposoby, kolanko. Można też użyć jej do kręgli z butelek. Pełną listę zabaw z piłką znajdziesz tutaj.

Basen – sposób na ochłodę w upalne dni. My w tym roku nie mamy, bo u nas w miejscowości jest basen i korzystamy z niego, niemniej uważam go za fajny wybór na letnie ochłodzenie.

Zabawki na wodę – zabawki z zamkniętym obiegiem wody jak tablice wodne czy krany do mycia naczyń sprawdzą się do zabawy. Zestawy do przelewania, malowanie wodą. Psikawki po kilka złotych czy pistolety na wody również przyniosą ochłodzenie.

Hamak/huśtawka – bujanie wpływa pozytywnie na rozwój mózgu dziecka i może być chwilą wyciszenia. Hamak można zawiązać np. z chusty do noszenia.

Latem, wiosną, jesienią sprawdzą się też wszelkiego typu pojazdy jak traktory, taczki, wywrotki (u nas jest na nie szał) oraz rowery, hulajnogi, rolki (zależnie od wieku dziecka).

Oprócz tego kreda do malowania na chodniku, paletki do badmintona, guma do skakania – to zabawy mojego dzieciństwa, które teraz można powtórzyć z dziećmi 🙂

A może coś jeszcze warto dopisać?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.