Magia chusty – piękna książka o bliskości dla dzieci

Dziś chciałabym Ci pokazać książkę „Magia chusty’, którą mam przyjemność objąć patronatem medialnym. Książka o chuście, ale nie tylko, a przede wszystkim o miłości i bliskości.

Autorką książki jest Monika Kamińska, którą już może poznałaś przy okazji postu na blogu na temat edukacji domowej. Autorką ilustracji jest Katarzyna Pałac i jak zaraz zobaczysz na zdjęciach, ilustracje są cudowne! Pięknie dopełniają pełen bliskości i miłości tekst. Książka została wydana przez Wydawnictwo Podskoki.

Książka jest idealna dla dzieci, w których domu pojawiło się rodzeństwo. Pokazuje, że dzięki chuście mama (i tata) mogą zrobić więcej razem ze starszym dzieckiem, ponieważ mają wolne ręce. Ale nie tylko.

Książka pokazuje, że chusta to nie tylko sprzęt do noszenia, ale narzędzie stwarzające bliskość.

Bohaterem książki jest chłopiec, którego mama miała chustę schowaną w szafie. Początkowo nie pamiętała, jak się ją wiąże, ale gdy sobie przypomniała, zyskała wolne ręce do zabawy z nim i zrobienia kolorowych kanapek. Co ciekawe, wiele mam po konsultacjach noszenia ze mną, chwali właśnie możliwość zrobienia sobie posiłku i wysyłają zdjęcia z kuchni 🙂 To niesamowite ułatwienie codziennego funcjonowania z maluszkiem. Oprócz tego, często mamy wielu dzieci sięgają po chustę właśnie po to, by móc poświęcić także więcej czasu starszym dzieciom. Bardzo podoba mi się to, że ten aspekt został ujęty w książce.

Nie zabrakło też tematu akceptacji chusty przez społeczeństwo. Jedni chwalą jak maluch ma cudownie, inni boją się, że ma tam za ciasno 😉 Choć ja podczas swojej przygody z chustą spotkałam się raz z taką reakcją to wiem, że szczególnie w mniejszych miejscowościach mama z maluchem w chuście budzi ciekawość i pytania w takiej kwestii 🙂

Sama książka jest bardzo ładnie wydana. Kartonowe strony idealnie sprawdzą się w rączkach dzieci, do których skierowana jest książka (1-5 lat). Można wykorzystać ją jako przygotowanie do pojawienia się rodzeństwa na świecie, albo by ułatwiła oswojenie się z nowym członkiem rodziny starszemu dziecku.

Końcówka jest bardzo wzruszająca. Sama zobacz na zdjęciu poniżej.

Cudowne nawiązanie do miłości, bliskości między rodzicami i dziećmi. Książka jest krótka, a niesamowicie dużo znajdziemy w niej o sile relacji, bliskości w rodzinie.

Książkę możesz kupić na stronie Wydawnictwa Podskoki – KUP TUTAJ.

Jak Ci się podoba?

Książkę otrzymałam do recenzji od Wydawnictwa Podskoki, gdyż zostałam jej patronem medialnym.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.