Magiczne Drzewo – Zaginiona Para – to 13 tom wspaniałej serii książek dla dzieci

Nie mogliśmy doczekać się tej powieści! Za nami wszystkie części Magicznego Drzewa Andrzeja Maleszki. To zdecydowanie seria, która najbardziej nas wciągnęła i do każdej kolejnej pochodzimy z ekscytacją. Kiedy rok temu skończyliśmy czytać ostatnią część – „Geniusz” (recenzja na blogu) przez cały rok szukałam czegoś co nas porwie tak samo, ale okazuje się, że jak już pozna się tą serię to bardzo trudno znaleźć godnego następcę. Kiedy więc zobaczyłam, że będzie kolejna część nie miałam wątpliwości, że musi się u nas znaleźć.

Serię Magiczne Drzewo czytamy od kiedy Dziubdziak miał 6 lat, mija więc nam już dwa lata. Od tamtego czasu, gdy tylko w szkole ktoś pyta o ulubioną książkę do plecaka pakuje właśnie jedną z części Magicznego Drzewa.

„Magiczne drzewo – Zaginiona para” to kolejna – już 13, wciągająca część tej wspaniałej serii. Jedyny minus? Powieść jest zdecydowanie za krótka, a czyta się ją jednym tchem. Znów nie mogliśmy doczekać wieczora by wiedzieć co będzie na kolejnych stronach.

Książka rozwija wyobraźnię. Jest mądra i pełna humoru.

Tym razem Kuki, Gabi i Blubek chcą ocalić swoją szkołę, która ma zostać zburzona. Znajdują kolejny magiczny przedmiot, ale brakuje w nim części. Muszą więc ją zdobyć, przeżywając wiele ciekawych przygód. Walczą z oszustami sprzedającymi znikające zabawki, tworzą niesamowity statek, zostają zmienieni w kamienie..Kto ich uratuje? I czy ocalą swoją szkołę a jednocześnie swoją przyjaźń? Musicie ją przeczytać, jeśli macie w domu dziecko w wieku szkolnym.

Książka jest ładnie wydana – tak jak cała seria. Mamy twardą oprawę, taki sam format, więc idealnie pasuje na półkę.

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla dziecka powyżej 6 lat (sugerowany wiek to 8-13 lat, ale u nas sprawdziła się wcześniej) bardzo polecam tą serię. Jest ogromnie wciągająca, a przyjemność z czytania ma i dziecko i rodzic.

Co więcej, każdą część możecie czytać niezależnie, więc możecie zacząć od tej najnowszej. Po raz kolejny Andrzej Maluszka trzyma w napięciu i po raz kolejny nie możemy doczekać się kolejnego tomu.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon, a egzemplarz Magiczne Drzewo – Zaginiona Para otrzymałam do recenzji w ramach współpracy.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.