Zima nie jest zła – relacja z finału kampanii

W ubiegłą sobotę 28 stycznia, w 16 polskich miastach odbył się finał kampanii Zima nie jest zła, czyli Rusz się zimą z BuggyGym. Jest to kampania organizowana przez stowarzyszenie BuggyGym. Jej celem jest zachęcenie rodziców małych dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Ja, brałam udział w treningu we Wrocławiu. Trening odbył się w Parku Południowym (a propos – piękny jest ten park. Szkoda, że mieszkałam po drugiej stronie miasta, bo na spacery jest idealny!) Zajęcia dla mam prowadzi w nim Ewa Grajewska – trener personalny i również trenerka BuggyGym, która była jednocześnie organizatorką wydarzenia we Wrocławiu.

W sobotę około 40 rodziców razem ze swoimi maluchami uczestniczyło w rodzinnym treningu. Zazwyczaj treningi odbywają się w tygodniu i przychodzą na nie tylko mamy. Tu można było poćwiczyć z partnerem – Ewa tak przygotowała trening, by były też chwile na głębokie spojrzenia w oczy?

buggygym wrocław

Był to trening, połączony z konkurencjami, w których można było wygrać nagrody – m.in. klocki i karnety na zajęcia BuggyGym. Skakaliśmy w rytm wierszyków, bawiliśmy w goryle i mierzyliśmy najdłuższy łańcuch, jaki uda się zrobić przy użyciu wózka i dużo dużo więcej. Po treningu, na rozgrzanie można było napić się ciepłego napoju i zjeść pyszny, zdrowy deser.

buggygym wrocław

buggygym wrocław

fot. Marcin Osowski

W całej Polsce w finale akcji, wzięło udział prawie 1000 osób. W niektórych miastach po treningu lub zamiast (w Krakowie zwyciężył smog) odbyło się wiele ciekawych warsztatów.

Wprawdzie finał się już odbył, ale za oknem nadal zima i na pewno jeszcze trochę na wiosnę poczekamy. Dlatego jeśli nie możesz zmobilizować się do ćwiczeń przypomnij sobie najważniejsze zalety aktywności fizycznej w zimowe dni?Więcej na ten temat pisałam dla portalu Veronique w tym artykule. Latem chętniej wychodzimy na dwór, ale spacer w zimowe dni wzmocni  odporność, wpłynie na lepszy sen, poprawi apetyt naszych maluchów. To też wiele zalet dla mamy – więcej spalonych kalorii, które organizm zużyje by się ogrzać, szybszy powrót do formy przed latem, zadowolenie ze swojego ciała. A do tego dotlenienie organizmu, pozytywny kopniak energii i dobrego humoru na cały dzień.

Na stronie kampanii znajdziesz wiele artykułów i infografik dotyczących tego, jak ubrać dziecko na spacer i na co zwrócić uwagę. Jeśli masz ochotę, zachęcam Cię do posłuchania wywiadu, jakiego udzieliłyśmy z Ewą Grajewską dla telewizji Echo24. Mówiłyśmy właśnie o tym, jak ubrać dziecko na spacer, kiedy lepiej z niego zrezygnować i oczywiście o samej idei akcji. Jeśli śledzisz mój fanpage na Facebooku na pewno wiesz o co chodzi?

Będziesz z nami za rok?? A może brałaś udział w rodzinnym treningu i podzielisz się wrażeniami?

Już 23 kwietnia odbędzie się kolejna impreza – Wyścig wózków, na którą już Cię zapraszam? Wszystkie informacje znajdziesz na stronie stowarzyszenia Buggygym i ich fanpage. Na pewno u siebie również umieszczę informację o zapisach?

Na koniec umieszczam kilka kadrów z naszych treningów w innych miastach?

Kalisz

buggygym kalisz

Buggygym Ola, fot. Krystian Chęciński PHOTOGRAPHY

Cieszyn

buggygym cieszyn

Buggygym Ania

Łódź

buggygym łódź

Buggygym Julita, fot. studio Perpetual Photography

Ostrowiec świętokrzyski

ostrowiec

BuggyGym Ania

Do następnego! 🙂

Join the Conversation

11 Comments

    1. says: dziubdziak

      raczej wózkowych, choć podczas takich akcji są również atrakcje dla starszaków 🙂 Do mnie na zajęcia chodziła mama z córeczką w wózku i dwoma starszymi córkami, które miały swoje wózki i lalki, więc da się i tak 🙂

  1. says: Monika W.

    Super sprawa! Szkoda, że u mnie w mieście się taka inicjatywa nie odbyła (albo nie dotarłam do źródła wydarzenia)… Bo ruch by się na pewno przydał, co by wrócić do formy 🙂

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.