Świąteczny koktajl mandarynkowy

Dawno nie było wpisu do wyzwania #poszpilkibezcellulitu, a tu już jesteśmy przy końcówce. Jeśli jeszcze nie bierzesz w nim udziału, jeszcze zdążysz trochę podziałać 🙂 Dziś mam dla Ciebie prosty przepis na świąteczny koktajl antycellulitowy.

Ruch, rezygnacja ze słodyczy to podstawy, ale również racjonalne odżywianie pomaga w walce z cellulitem. Codziennie sięgaj po warzywa (szczególnie zielone warzywa liściaste, marchew) i owoce. Ważną rolę odgrywają też produkty, które mają lecytynę – jajka, kalafior, pomidory. Jako przekąski wybieraj orzechy, migdały, nasiona słonecznika. Warto też dodawać do potraw siemię lniane. Pij dużo wody i zieloną herbatę.

Zbliżają się święta. Mi ten czas szczególnie, jeśli chodzi o owoce kojarzy z cytrusami. Do koktajlu wybrałam więc mandarynki. Oprócz tego, koktajl zawiera wiele składników, o których wspomniałam wcześniej więc nazwałam go antycellulitowym 🙂

Świąteczny koktajl mandarynkowy

  • 1 mandarynka
  • pół banana
  • 1 jabłko
  • 1 łyżeczka siemienia lnianego
  • szczypta cynamonu
  • pół szklanki wody lub zielonej herbaty

Mandarynkę, banana i jabłko obierz i podziel na cząstki. Dodaj siemię lniane, cynamon i wodę. Wrzuć wszystkie składniki do jednego pojemnika i zblenduj.

Zdrowy zamiennik słodyczy i pyszna świąteczna przekąska już gotowa. Smacznego 🙂

A jak Tobie idzie wyzwanie? Ja chyba je sobie przedłużę, bo mimo, że kwota jaką uzbierałam nie jest wysoka to myśl o nim pomaga mi w zwalczeniu ochoty na słodycze. A do tego znacznie lepiej się czuje 🙂

 

Join the Conversation

6 Comments

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.