Zabawy dla niemowląt 8-12 miesięcy

Czas na ostatnią listę zabaw dla niemowląt. Tym razem zbliżamy się do końca pierwszego roku życia. Na blogu znajdziesz już listy na pierwsze 3 miesiące życia (zabawy 0-3) i 4-7 miesięcy.

8-12 miesiąc życia to czas dużych różnic między dziećmi. Jedne maluchy już siedzą samodzielnie, chodzą, a inne dopiero się do tego przygotowują. Jeden maluch będzie wstawał przy meblach, a drugi opanowywał inne umiejętności. Dlatego też w tym czasie wybieramy zabawy zgodne z zainteresowaniami dziecka i jego możliwościami rozwojowymi.

Nadal sprawdzają się zabawy z poprzednich miesięcy, jak śpiewanki, książki, a kuku, woreczki, butelki sensoryczne. Ale jeśli się znudzą można próbować piłek, pierwszych sortertów. Dzieci interesują się przedmiotami codziennego użytku. Mogą pomagać sprzątać, bawić się w kuchni. Chcą nas naśladować i warto dać im do tego bezpieczną przestrzeń. Do zabaw możesz wykorzystać też pierwsze jadalne masy sensoryczne (samo jedzenie będzie też bardzo interesującym zajęciem, kiedy pozwolimy maluchowi jeść rękami i się wybrudzić 🙂 ) Pomysły na przepisy na jadalne masy sensoryczne znajdziesz w jednym z moich najpopularniejszych filmów.

To czas kiedy możesz pobrać mojego bezpłatnego e-booka o zabawach dla dzieci w wieku 0-2 lata. Powoli będziesz korzystała z coraz większej ilości zabaw.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.