Pieczątki dla dzieci? Zrób je sama!

Dziś robimy pieczątki – to zabawa, która pozwoli dziecku poznać kolory, kształty, tekstury, materiały. Nie musisz mieć w domu gumowych pieczątek. My wprawdzie ostatnio zaopatrzyliśmy się w drewniane pieczątki, ale dzięki takim domowym mamy urozmaicenie i trzeba przyznać, że jest to bardzo fajne rozwiązanie, a ilość kształtów do odbijania praktycznie nieograniczona. Wszystkie są banalnie proste do wykonania. Najlepiej sprawdziły się pieczątki z ziemniaka. Pamiętasz je z dzieciństwa? Ja tak! I fajnie było sobie je bliżej przypomnieć 🙂

Dziubdziak bardzo lubi też zabawy z makaronem – przesypywanie, grupowanie itp. Wykorzystałam go też do robienia pieczątek – wprawdzie kształty nie wychodzą wyraźne, ale grunt, że można coś kolorowego odcisnąć 🙂 Wykorzystaj też inne przedmioty codziennego użytku: folię bąbelkową, gąbki, połówkę cebuli, cytryny.

Pieczątki z ziemniaka

Prawda, że z ziemniaka można zrobić cuda? 🙂 Ja niestety takich zdolności nie mam, ale tata Dziubdziaka się postarał! 🙂

pieczątki z ziemniaka

Pieczątki z kartonu

Tu na pewno lepiej sprawdziłaby się pianka, ale miałam akurat karton pod ręką i postanowiłam spróbować – przykleiłam od spodu zakrętkę od wody, dzięki czemu dobrze się je trzymało. Po pomalowaniu pędzelkiem kształt wyszedł całkiem wyraźnie, choć troszkę później go uzupełniłam.

pieczątki dla dzieci

Dziubdziakowi bardzo się podobało 🙂 Szczególnie te ziemniaczane.

Kilka minut pracy, a znacznie więcej zabawy 🙂 Robicie w domu swoje pieczątki?

Join the Conversation

4 Comments

  1. says: JoAsia

    Pieczątki to wielka frajda w naszym domu. Do tej pory w użyciu były kupne a tusz wysechł po kilku minutach 🙂 Koniecznie muszę zrobić takie samodzielnie bo to fajna zabawa, ale tym razem użyjemy po prostu farb.

  2. Właśnie dziś robiłam z córką pieczątki z ziemniaka i wyszły fajnie. Polecam jeszcze małe róże – główki po zamoczeniu w farbie pięknie się odbijają 🙂 Ciekawy wpis! Spróbuję karton 🙂

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.