24 pomysły na świąteczne zabawy z dziećmi

Mamy 2 grudnia. To znaczy, że już wczoraj zaczęliśmy odliczanie do Świąt! Czy wykonujesz w tym czasie jakieś ozdoby czy inne zadania z dzieckiem? U nas jak co roku kalendarz adwentowy nie tylko z czekoladą, ale i zadaniami. Jakimi? Dziś pokażę Ci zadania, na jakie zdecydowałam się w tym roku (wymaganie Dziubdziaka? Oby nie były męczące 😉 ) Więc chyba takie nie są 😀 A wprowadzą nas w świąteczny klimat. Uwielbiam ten czas! Na końcu wpisu możesz pobrać cały plik PDF z tymi zadaniami. Codziennie rano będę też dodawała posty z inspiracją na dany dzień. Zapraszam Cię do wzięcia udziału w akcji #adwentzdziubdziak i dzielenia się swoimi pomysłami na przedświąteczne zadania w swoich mediach społecznościowych z oznaczeniem mojego bloga, albo po prostu w komentarzach pod postem. Dla najbardziej aktywnej osoby będę miała niespodziankę 🙂

1 grudnia

Napisz list do św. Mikołaja.

2 grudnia

Przeczytaj zimowe opowiadanie, w którym występuje św. Mikołaj.

3 grudnia

Tworzymy ozdoby na choinkę z masy porcelanowej. Robimy ozdoby z masy porcelanowej – aniołek, gwiazdki, bombki. To niepowtarzalne ozdoby na choinkę lub drobny prezent dla kogoś bliskiego.

4 grudnia

Tworzenie szopki lub świątecznego aniołka.

5 grudnia

Kruche ciasteczka to pyszny przysmak. Przygotujcie i ugniećcie razem ciasto. Wykrujcie świąteczne kształty. Udekorujcie lukrem. Niech będzie słodko i kolorowo. Jeśli wystarczy Wam czasu zróbcie pudełko by je w nim położyć dla naszego Gościa.

6 grudnia

Sprawdź, co zostawił dla Ciebie św. Mikołaj!

7 grudnia

Zróbmy dziś dzień renifera. Od najprostszy h pomysłów od zrobienia opaski na włosy, słuchanie piosenki po rudolfie czerwonosym po wymyślone gry planszowe i ruchowe. Czy znasz imiona najsłynniejszych reniferów? Ciekawostki o prawdziwych reniferach: gdzie żyją, co jedzą, czy renifer może być na prawdę czerwony nos?

8 grudnia

Zrób świąteczny lampion ze słoika.

9 grudnia

Przygotuj kartki świąteczne dla bliskich osób. W tle słuchajcie kolęd.

10 grudnia

Zrób świąteczny wieniec na drzwi lub na stół. Dzięki niemu pokój wypełni się świątecznym zapachem. Wykorzystaj zielone gałązki, małe bombki, wstążki, szyszki, wysuszone pomarańcze.

11 grudnia

Wieczór książkowo-planszówkowy z gorącym kakao.

12 grudnia

Pieczenie pierników do jedzenia i jako ozdoby na choinkę.

13 grudnia

Tworzenie opasek świątecznych na głowę np. z rogami renifera, śnieżkami.

14 grudnia

Podchody – na kartce znajduje się wskazówka (lub kilka kartek po drodze), które prowadzą dp ukrytej niespodzianki.

15 grudnia

Naucz się mówić wesołych świąt w wybranych dwóch językach oprócz polskiego i angielskiego

16 grudnia

Zapoznaj się z tradycjami świątecznymi w Polsce i 2 innych krajach.

17 grudnia

Zabawy śniegiem -jest śnieg za oknem? Wybuduj dzisiaj igloo. Nie ma? Zrób go sam w domu.

18 grudnia

Udekoruj świątecznie swój pokój. Gotowe? Teraz czas na świąteczną bajkę.

19 grudnia

Zimowa wycieczka na spacer wśród światełek lub na jarmark świąteczny.

20 grudnia

Naucz się śpiewać ulubioną kolędę lub zagraj ją na instrumentach. Naucz się śpiewać ulubioną kolędę. Dla starszych dzieci trudniejsza opcja – zagraj ją na wybranym instrumencie np.cymbałkach. Dla najmłodszych – wystukaj rytm grzechotką.

21 grudnia

Wypełniamy dom zapachem – robimy świeczki z pomarańczy i goździków. Do przygotowań dołączcie zimową herbatę z pomarańczą i goździkami.

22 grudnia

Czas na czarodziejski worek. Włóż do niego rękę i zgadnij, co się w nim znajduje?

23 grudnia

Czas na ubieranie choinki.

24 grudnia

Porozmawiaj z mamą/tatą o potrawach wigilijnych i tradycjach tego dnia. Pomóż w świątecznych przygotowaniach.

Pobierz PDF z 24 pomysłami na zabawy do druku. Kliknij poniżej:

A Ty stworzyłaś już kalendarz adwentowy? A może będziesz robiła zadania razem ze mną i Dziubdziakiem?

Post powstał w ramach akcji Blogrudzień. To już powoli tradycja, że co roku biorę udział w tej akcji i dzielę się pomysłami na zabawy na czas przedświąteczny. W tym czasie pojawi się też wiele innych postów na tematy świąteczne. Będziesz na bieżąco obserwując profil Blogrudzień.

Join the Conversation

6 Comments

  1. says: Marlena Hryciuk

    Kalendarze adwentowe to wspaniała sprawa. My mamy zarówno tw czekoladowe, ale postanowiliśmy codziennie wykonywać jakieś zadanie, które zbliży nas do świąt. Dziś maliwalismy świąteczne obrazki, jutro suszymy pomarańczę. Dziękuję za pdf, chętnie zainspiruje się Waszymi pomysłami. 🙂

  2. says: AMN

    Miałam bardzo ambitny plan zrobienia piernika długo dojrzewającego, ale przespałam ten moment 😉 Może za rok uda mi się nadrobić 😉 Bardzo fajny kalendarz 🙂

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.