Wybierz mnie – idealna lektura na lato

Jak wyobrażasz sobie książkę idealną na lato?

Dla mnie to czas odpoczynku, relaksu i leżenia na słońcu (na ile można poleżeć albo posiedzieć przy dwójce maluchów 😉 ). Lubię też wieczory z książką i naprawdę odpoczywam, gdy czytam coś lekkiego. Na moim blogu nie bardzo przewijają się tytuły książek dla dorosłych. Głównie skupiam się na książkach dla dzieci. Ale teraz po naszym wyjeździe w góry tak mnie natchnęło, by napisać o czymś dla kobiet. A jest to książka Garrod Beth – „Wybierz mnie!”.

Co mnie skusiło by po nią sięgnąć? Trochę sentyment z dzieciństwa do książki „Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Widziałam zresztą też ten film (wszystkie 3 części) – i noooo lubię czasem takie klimaty 😉 Kiedy więc przeczytałam, że ta książka jest idealna dla miłośników tych pozycji, zdecydowałam się właśnie ją, wziąć ze sobą na kilkudniowy urlop.

Wakacje, miłość. Grecja – bardzo lubię takie tło dla kobiecych powieści. Na podróż poślubną wybraliśmy Kretę i już samo miejsce, gdzie wydarzenia się odgrywają od razu wywołały przyjemne wspomnienia.

Muszę przyznać, że książka nie wciągnęła mnie od pierwszych stron, ale to była jedyna jaką ze sobą zabrałam. I dobrze wyszło😀 gdybym czytała ją w domu pewnie bym odłożyła. A tak po kilkunastu stronach wciągnęłam się tak, że przeczytałam ją w dwa dni i na trzeci dzień urlopu zabrakło mi książki…

Faktycznie książka spodoba się fankom The Kissing Booth i Do wszystkich chłopców…bo też główną bohaterką jest nastolatka i też temat kręci się wokół całowania. Zdecydowane oderwanie od tematu pracy, prac domowych i dzieci. No chyba, żeby rozpatrywać ją pod kątem bycia rodzicem nastolatka, co jeszcze chwilkę przed nami, więc o tym nie myślałam. Treści nie zdradzam za wiele, bo sama niewiele lubię wiedzieć nim po coś sięgnę. Ale motyw opiera się na uczuciowym życiu nastolatki, która wyjeżdża na wakacje do Grecji i poznaje 4 chłopców. Który z nich skradł jej serce i dlaczego?

W tle opis pięknych widoków, które sprawiły, że chciałabym znów pojechać do Grecji.

Choć obecnie wybieram nieco inne pozycje, czytało mi się ją przyjemnie. Jeśli masz ochotę oderwać się od codzienności sprawdzi się znakomicie.

Beth Garrod, „Wybierz mnie!”, tłum. Matylda Biernacka

Premiera: 2 czerwca

Wydawnictwo: YA!

Do kupienia tutaj.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.