Rysuję i zgaduję – 100 zabaw dla przedszkolaków

Dzisiaj chciałabym Ci pokazać nasze trzy nowe zestawy zabaw edukacyjnych od Kapitana Nauki. Mieliśmy jakiś czas temu starszą wersję, dla 3-4 latków, kiedy była to seria „100 zabaw”. Tak fajnie nam się sprawdziła, że napisałam o nich nie tylko post na bloga, ale znalazła się też w moich propozycjach najlepszych gier dla 2-3 latków w filmie. Pisałam wtedy, że kolejne zestawy na pewno się u nas pojawią i właśnie teraz nadszedł czas na nowości i na dodatek w nowej odsłonie.

Jakiś czas temu przyszły do nas 3 nowe walizki. W każdej z nich znajdziecie 30 dwustronnych kart, książkę i suchościeralny flamaster. Dzięki czemu wszystkie zadania można wykonywać wiele razy. Poziom zadań dostosowany do dzieci w wieku 4-6 lat (o tym zaraz).

Zadania są bardzo różnorodne: dotyczą liczenia, szukania różnic, nauki liter. Wymagają koncentracji, logicznego myślenia. Rozwiązujemy pierwsze działania matematyczne. Karty są kolorowe i zdecydowanie zachęcają do ćwiczeń.

Jestem teraz w 30 tygodniu ciąży, więc tu takie zadania są dla mnie świetnym rozwiązaniem, bo jednocześnie odpoczywam i spędzamy razem czas. Łączenie nauki i zabawy to to, co lubię najbardziej.

Karty spakowane są w niewielkiej walizce, często zabierałam ją na wyjazdy i podobnie zrobię z nowymi 🙂

Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem

Tak naprawdę ciężko zdecydować, którą walizkę wybrać. Zadania w każdej z nich są różne, ale tak jak na opakowaniach, tak nieco można zorientować się, co znajdziemy w środku i dobrać pod zainteresowania dziecka.

W walizce „Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem” zadania dotyczą rozpoznawania różnych gatunków zwierząt, roślin, prac w ogrodzie. Zadania stworzone są pod dzieci w wieku 4-5 lat. Dziecko ćwiczy precyzję, spostrzegawczość, rozwijamy wyobraźnię, korzystając głównie z zadań dotyczących roślin i zwierząt.

Oprócz kart z flamastrem, w środku znajduje się też książka i też z zadaniami w temacie ogrodu.

Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką

Idealna walizka dla miłośnika pojazdów. Zagłębiamy się w świat pojazdów, poznając przy okazji litery, rozwiązując działania matematyczne. Ten zestaw jest przeznaczony dla dzieci 5-6 lat, ale jako że Dziubdziak ma już 4,5 roku postanowiłam spróbować. Zadania są różne, w zasadzie tylko kilka uznałabym na tym etapie za zbyt trudne, a Dziubdziakowi bardzo ten zestaw się spodobał, bo uwielbia temat pojazdów, koparek, budowy.

W zestawie też znajdziecie książkę. Wydanie jest bardzo poręczne, więc wybierając się z dzieckiem w jakieś miejsce, gdzie wiemy, że będziemy musieli chwilę poczekać np. przychodnia, bank można wrzucić paczkę kredek, książkę i już mamy pewność, że nudy nie będzie.

Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem

Mimo, że Dziubdziak nie jest ogromnym fanem kosmosu, ten zestaw spodobał mu się najbardziej.

Przenosimy się do kosmicznego świata, w którym znajdują się roboty, planety i rozwiązujemy zadania dostosowane dla dzieci w wieku 4-5 lat. Tu Dziubdziak radzi sobie ze wszystkim, więc myślę, że zadania są świetnie ułożone. Mam wrażenie, że większość zadań dotyczy kompetencji matematycznych (ale tego nie liczyłam) – co dla mnie jest akurat plusem, bo takich zadań nam brakuje. Oprócz tego wzbogacają słownictwo i pobudzają wyobraźnię. Przy okazji możemy karty wykorzystać do nauki nazw planet i innych kosmicznych zabaw. Kiedyś nawet pisałam post na tematzabaw dla przyszłego astronauty.

O czym nie wspomniałam to o naprawdę dobrej jakości wykonania tych kart i książek. Bardzo trudno je zniszczyć! Nasz poprzedni zestaw przetrwał naprawdę wiele i nadal jest w niezłej formie 😉 Co też jest dużym plusem, bo zawsze taki zestaw w czystym sumieniem mogę też polecić dla kogoś na prezent 🙂

Który najbardziej wpadłby w oko Twojemu maluchowi?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.