III Wrocławskie Spotkanie Blogerek

W minioną sobotę brałam udział w III Wrocławskim Spotkaniu Blogerek. Było to moje pierwsze spotkanie tego typu i w ogóle pierwsze spotkanie z innymi blogerkami. Przebierałam z radości nogami od momentu, kiedy tylko dowiedziałam się, że udało mi się na to spotkanie dostać. I nie zawiodłam się. Poznałam kilkanaście świetnych dziewczyn, dowiedziałam się mnóstwa ciekawych rzeczy z zakresu blogowania, fotografii, marketingu. I po raz pierwszy poczułam się tak naprawdę częścią polskiej blogosfery 🙂 Wspólna pasja, zainteresowania, pyszne jedzenie – 4 godziny w doborowym towarzystwie sprawiły, że na pewno jeszcze długo będę miała dużo pozytywnej energii do działania.

Gdzie się spotkałyśmy?

Spotkanie odbyło się w jednej z wrocławskich restauracji – Novocaina. Mimo, że mieszkałam we Wrocławiu kilka lat, wcześniej w niej nie byłam. Choć słyszałam, że robią pyszną pizzę 🙂 Jako pierwsza restauracja miała piec opalany drewnem, do tego piękne obrazy, bardzo fajny klimat. No a przede wszystkim pyszne jedzenie. Ja miałam okazję próbować menu letniego. Będąc fanką lekkich deserów, zdecydowanie najbardziej smakowała mi panna cotta. Choć cukinia faszerowana była jedną z najlepszych, jakie w życiu jadłam.

wejscie

panaccotta

cukinia faszerowana

Każda z nas, by lepiej się poznać dostała też ręcznie robiony identyfikator. Zostawiłam go sobie na pamiątkę 🙂 Jak wiesz uwielbiam rzeczy ręcznie robione – na fanpage Paula Tworzy znajdziesz więcej jej prac.

identyfikatory

Czego się dowiedziałyśmy, czyli prelekcje

Spotkanie to nie tylko plotki i jedzenie. To też i przede wszystkim bardzo ciekawe prelekcje. Na początku pani dietetyk Joanna Arciszewska, która ma swój gabinet we Wrocławiu – Świat Dietetyki, opowiadała o alergiach pokarmowych, insulinooporności i odpowiadała na nasze pytania dotyczące żywienia. Pytań było mnóstwo i gdyby nie ograniczony czas, pewnie siedziałybyśmy tam do późnego popołudnia 🙂 Z racji swojego wykształcenia, każde dodatkowe informacje z tego zakresu są dla mnie bardzo cenne.

Dorota1

Następnie, fotograf Aga Kowal LaDetre (zdjęcia oraz filmik, które możesz oglądać w dzisiejszym poście są jej autorstwa) podała nam wiele wskazówek dotyczących robienia zdjęć na bloga, mediów społecznościowych, marketingu. Takiej nauki dla mnie nigdy nie za wiele, bo tego cały czas się uczę, z lepszym lub gorszym skutkiem.

fotograf zdjęcieOstatnią prelekcję poprowadziła Elwira z bloga Jak ona to robi. Czytam bloga Elwiry już bardzo długo i sama obecność jej podczas tego spotkania sprawiła mi dużo radości. Wiesz, czułam się jakbym poznała jakąś gwiazdę 🙂 Bo siedzisz sobie, czytasz co dana osoba pisze, wiesz, że ma mnóstwo innych fanów, a nagle możesz spotkać ją twarzą w twarz. Fajne, prawda? 😉 Oczywiście prelekcja była bardzo ciekawa. Elwira jest bardzo pozytywną osobą, więc nie mogło być inaczej 🙂

ElwiraBlogerka1

Sponsorzy spotkania

Spotkanie wspierali sponsorzy. Oprócz restauracji wsparły nas trzy firmy: Katalog marzeń, Poki i Patatoy. Podczas spotkania dostałyśmy również od nich kilka upominków.

Kilka dni przed spotkaniem rozmawiałam z tatą Dziubdziaka na temat lotów samolotem. Zamarzyło mu się, by nauczyć się pilotować awionetką. A tu Katalog marzeń, przygotował dla mnie właśnie taki lot! Lot samolotem ultralight to na pewno musi być ciekawe przeżycie. Jak wiadomo, marzenia się spełniają, więc postanowiłam swój lot oddać tacie Dziubdziaka. Akurat za parę dni ma urodziny, więc taki bonus bardzo go ucieszył 🙂 Dodatkowo voucher był pięknie zapakowany, więc jedno z oferowanych na stronie przeżyć będzie na pewno dobrym wyborem na prezent.

KatalogMarzen1

Firma POKI podarowała nam torby piknikowe. Już niedługo będziesz mogła zobaczyć go w akcji, bo właśnie dziś wczoraj wykorzystałam go podczas pikniku. Jest bardzo lekki, składany i utrzymuje temperaturę. A do tego jest bardzo pojemny. Przyda się też na zakupy.

Poki1

Kosz piknikowy dostał też Dziubdziak, dzięki marcie Patatoy. Przekłada talerzyki, układa, liczy. Nawet jeden ze smerfów z Lidla napił się kawy, więc dla każdego coś fajnego 🙂 Jego też będziesz mogła niedługo zobaczyć na naszym pikniku 🙂

kolorowanka2

Dzięki komu się spotkałyśmy?

Nie byłoby spotkania, gdyby nie inicjatywa dwóch wspaniałych dziewczyn – Elwiry, która prowadzi bloga Zabiegana Mama i Karoliny z bloga Odnova. Organizacja takiego spotkania na pewno kosztowała je dużo pracy, ale myślę, że było warto 🙂 Z tego miejsca jeszcze raz bardzo Wam dziękuję i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda się wspólnie spotkać 🙂

Karolina1

A wszystkie uczestniczki i ich blogi możesz poznać, dzięki filmikowi, również stworzonemu przez Agnieszkę Kowal. Wyszło naprawdę fajnie 🙂

https://youtu.be/VYl_zBdda98

Join the Conversation

11 Comments

  1. says: Odnova

    Zgadzam się z każdym słowem ?. To był wyjątkowy czas, spędzony w wyjątkowym towarzystwie, w wyjątkowym miejscu.
    Bardzo się cieszymy, że Ci się podobało i mam nadzieję do rychłego spotkania ?.

  2. says: Gosia

    Panna Cotta z truskawkami na zdjeciach od LaDetre wygląda jakby była na wyciagniecie ręki…aż szkoda że to zdjecie;) ciekawa relacja, czytając wracam myślami do tamtej soboty:)

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.