„Fajny Cieciorek”, czyli każdy może być fajny!

Drugą książką, jaka do nas trafiła, jest kolejna książka z serii Smaczna Banda, tym razem „Fajny Cieciorek”.

Książka króciutka, ale z fajnym przesłaniem. Każdy może być fajny! O życzliwości, otwartości, pozytywnym nastawieniu.

Kiedy zobaczyłam zapowiedź pomyślałam, że warto ją mieć w biblioteczce i po przeczytaniu nadal tak uważam. Mimo, że przesłanie jest uniwersalne i poruszy nawet dorosłego, polecam ją dla dzieci w wieku 3-8 lat.

Fajny Cieciorek zastanawia się jak być fajnym. Czy są do tego potrzebne ciemne okulary? A może trzeba chodzić w określony sposób? No nie. A więc o co może chodzić?

Nie wiem jak to jest, ale ta seria o ziarenkach zawsze mnie wzrusza, że ukrywa takie mądre przesłanie. Może dlatego, że dotyka kwestii, jakie samej mnie dotyczyły te 30 lat temu…a teraz dotyczą moich dzieci. A może jeszcze z innego powodu… Nie mniej, doceniam przekazanie takiego ukrytego, ważnego przesłania pod zabawną historyjką dla najmłodszych.

Mądra, zabawna książka z ważnym przesłaniem. Idealna dla przedszkolaków i dzieci zaczynających szkołę, szczególnie wtedy chcących akceptacji rówieśników.

To co, jesteście ciekawi co to naprawdę znaczy być fajnym?

Dajcie znać, co myślicie o tej serii w komentarzach😊

PS. Książka jest jedną z serii Smaczna Banda i Emocje, w ramach której są dostępne jeszcze inne pozycje. Jeśli szukacie książek o emocjach polecam Wam zerknąć również na inne książki z tej serii.

Post powstał w ramach współpracy z Harperkidspolska.

Tu możesz sprawdzić, gdzie kupisz ją w najlepszej cenie – Fajny Cieciorek.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.