Emocje z Halloween w tle – Niesforne Ziarenko i Straszny Wieczór

Niesforne Ziarenko – Straszny Wieczór. Książka, którą wybrałam z nowości dla Dziubdziaka skuszona opisem, że zaprosi ona dziecko do rozmowy o emocjach – potrzebie akceptacji i zamartwiania się błahostkami. To wspierająca opowieść, która pozwoli lepiej poznać emocje.

Książka jest dla Dziubdziaka już trochę krótka, choć oczywiście przesłanie jest dla osób w każdym wieku. Spokojnie sprawdzi się dla dzieci po 2 roku życia.

Książka jest dowcipna, a przekazuje wartościowe treści. Dzięki niej można przekazać dziecku w bardzo delikatny sposób jak radzić sobie z emocjami. W jej przypadku presją, frustracją, a także potrzebą akceptacji.

Na uwagę zasługują też ciekawe ilustracje.

Książka jest jedną z serii Smaczna Banda i Emocje, w ramach której są dostępne jeszcze inne pozycje. Chętnie sięgnęlibyśmy po kolejne. Mnie szczególnie interesuje „Wzorowe jajo”, które pokazuje, że aby opiekować się innymi trzeba zacząć od zadbania o siebie – to ważne w szczególności w macierzyństwie, w którym niejednokrotnie o sobie zapominamy.

A o czym jest ta książka?

Halloween jest ulubionym dniem Niesfornego Ziarenka. Mimo to, to dla niego straszny wieczór. Nie wie za kogo się przebrać by wszyscy byli zachwyceni. Chce zyskać na czasie i oszukuje przyjaciół, że Halloween będzie jutro. Jednak po rozmowie z pestką dyni zrozumie, że nie chodzi tu o najlepsze przebranie, ale o to by wspólnie dobrze się bawić.

Taka historia ma pokazać dziecku, że czasem coś co wydaje się poważnym problemem jest błahostką i nie warto się nią zamartwiać. Będzie idealna dla każdego dziecka, a szczególnie w sytuacji gdy za dużo się przejmuje opinią innych. Dodatkowo ma pokazać dziecku, że ludzie nie patrzą tylko na nas i nas oceniają – że tak nam się tylko wydaje. Ważne jest by dobrze czuć się z samym sobą.

Temat opowieści nawiązuje do Halloween, ale przesłanie jest aktualne przez cały rok.

Tu możesz sprawdzić, gdzie kupisz ją w najlepszej cenie – niesforne ziarenko.

Powst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Harper Kids.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.