Dobór nosidła z doradcą – czy warto? I jak wygląda takie spotkanie?

Czy wystarczy przejrzeć kilka stron internetowych producentów nosideł, albo oprzeć się na poleceniu znajomej i kupić dobre nosidło? Może tak być. Może też być tak, że spędzimy wiele godzin na czytaniu na temat nosideł, a im więcej będziemy czytać, tym mniej bęðziemy wiedzieć. Może być też tak, że zakup okaże się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto (jeśli wcześniej nie rozeznamy się nieco w temacie i kupimy np. wisiadło).

Ogromną oszczędnością czasu jest skorzystanie w tym temacie z pomocy doradcy noszenia dzieci. Tak jak już jest bardzo popularne, by korzystać z pomocy doradcy przy nauce noszenia w chuście, tak w temacie nosideł mam wrażenie, że temat dopiero się tworzy. Wielu doradców (w tym ja) proponuje dobór nosidła bezpłatnie, w ramach zakupu nosidła. Osobiście dodaję też po zakupie konsultację regulacji nosidła. Dlaczego? Zobacz, jakie są zalety doboru nosidła z doradcą noszenia dzieci, po co jest konsultacja regulacji nosidła i jak takie spotkania wyglądają.

Jakie są zalety doboru nosidła z doradcą noszenia dzieci?

  • Dostosowanie do indywidualnych potrzeb – doradca noszenia dzieci dostosuje swoje rady i polecenia do indywidualnych potrzeb i preferencji rodziców i dziecka, co zapewnia wygodę i komfort noszenia. Na rynku jest ogrom nosideł i wiele z nich jest właściwych, ale ma znaczenie tu wiele elementów m.in. rozmiar ubranek dziecka, rozmiar ubrań rodzica, wzrost i potrzeby by zmniejszyć grono nosideł do wyboru.
  • Poprawa bezpieczeństwa – doradca pomoże nie tylko w doborze odpowiedniego nosidła, ale udzieli też instrukcji dotyczących poprawnego noszenia, co zwiększa bezpieczeństwo dla dziecka, jak również kręgosłupa rodzica. Niejednokrotnie widziałam jak dobre nosidło było nieprawidłowo założone. Właśnie to skłoniło mnie do proponowania konsultacji regulacji. Sama instrukcja nie zawsze jest na tyle czytelna by rodzice sobie z nią poradzili tak by zachować bezpieczeństwo noszenia.
  • Wiedza i doświadczenie – doradca noszenia dzieci posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie noszenia dzieci w nosidłach, co pozwala na uzyskanie profesjonalnej i specjalistycznej pomocy. Dzięki temu masz pewność, że Twój wybór jest odpowiedni i nie musisz się martwić o rozwój swojego dziecka.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy – dobór odpowiedniego nosidła może być trudny i czasochłonny, dlatego konsultacja z doradcą noszenia dzieci może ułatwić proces i zapobiec zakupowi nieodpowiedniego produktu, co oszczędza czas i pieniądze. Tu nie raz widziałam jak mamy kupowały tzw. wisiadła, lub tanie nosidła, z wąskimi panelami, a dzieci były już do nich za duże. Korzystając z pomocy doradcy oszczędzamy nie tylko czas na poszukiwania, ale i też niepotrzebnie wydane pieniądze.
  • Wsparcie emocjonalne – doradca może pomóc w radzeniu sobie z ewentualnymi trudnościami i wątpliwościami związanymi z noszeniem dziecka w nosidle. Odpowie też na wiele pytań, które często pojawiają się w przypadku rozpoczęcia przygody z noszeniem.

Jak wygląda spotkanie doboru nosidła z doradcą noszenia?

Tutaj są różne opcje. Z przymiarki można skorzystać stacjonarnie i przymierzyć kilka rodzajów nosideł. W końcu to właśnie wtedy można omówić wszystko na żywo z doradcą, podotykać i poprzymierzać różne rodzaje nosideł. Poznać różnice między pasami biodrowymi, wypełnienia pasów naramiennych itd.

Jest również opcja wysyłkowych paczek. Sama nie jestem przekonana do takiej formy, a na pewno nie bez konsultacji zakładania każdego nosidła z doradcą. Samodzielne próby to tak naprawdę strzał 50/50 albo się dobrze dopasuje i będzie wygodnie, albo uzna się dobre nosidło za beznadziejne. Jeśli więc chcesz wypróbować kilka nosideł w domu polecam poszukać opcji z konsultacją video z doradcą noszenia. Bez tego takie testy mogą być bezcelowe.

Jest również opcja doboru online – tutaj osobiście stworzyłam sobie formularz doboru nosidła z wieloma pytaniami, które ograniczają wybór nosideł do 2-3 modeli. I tu można zdecydować się na zakup nosidła niejako w ciemno, ale z pewnością na produkt jak najbardziej zbliżony do swoich potrzeb. Na ten moment taki dobór nosidła jest u mnie bezpłatny. Przy okazji można zakupić wybrane nosidło – zawsze staram się też znaleźć je w bardziej okazyjnej cenie, jeśli tylko jest taka możliwość.

Po co jest konsultacja regulacji nosidła po zakupie?

Jeśli dobierasz nosidło z doradcą sama zobaczysz jak wiele jest szczegółów, na jakie trzeba zwrócić uwagę. Szerokość pasa biodrowego, wysokość panelu, siła dociągania, szczególnie jeśli nosidło jest wiązane. Zaczęłam stosować taką formę konsultacji, gdy zobaczyłam jak wielu rodziców bardzo dobre nosidła zakłada źle. Moim zdaniem w wyborze nosidła nawet większe znaczenie ma odpowiednia regulacja niż model. Choć oczywiście to spore uproszczenie uważam, że jest w tym bardzo dużo prawdy.

Jak wygląda konsultacja regulacji nosidła z doradcą po zakupie nosidła?

Konsultacja z doradcą noszenia dzieci może być szczególnie przydatna dla początkujących rodziców, którzy chcą zacząć noszenie dziecka w nosidle. Zarówno konsultacja online jak i stacjonarna będzie tu wyglądała tak samo. Zaczynamy od krótkiego omówienia budowy nosidła – pasa biodrowego, klamerek do regulacji, pasów naramiennych. Następnie po kolei regulujemy poszczególne elementy pod gabaryty rodzica i dziecka. Na końcu rodzic ubiera nosidło i oceniamy czy ułożenie jest prawidłowe, czy nosidło jest wygodnie założone czy wymaga to korekty. Jeśli wymaga korekty rodzic ściaga nosidło i wprowadzamy drobne zmiany, tak by pozycja dziecka była od początku idealna. Oczywiście opieram się na swoim doświadczeniu, być może inni doradcy mają na to jakieś inne sposoby.

Jeśli jesteś zainteresowana doborem nosidła napisz do mnie wiadomość daga@dziubdziak.pl lub zadzwoń 784624433. Przez moje ręce przeszło wiele rodzajów nosideł i pomogłam już bardzo dużej liczbie rodziców pomóc znaleźć odpowiednie nosidło. Chętnie pomogę też Tobie 🙂

Zdjęcie tytułowe wykonane zostało przez Katarzynę Trepner – Fotografie KaTe.

Wpis powstał w ramach współpracy ambasadorskiej z firmą ISARA.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.