Atrakcja dla dzieci – nauka i zabawa – Centrum Nauki Kopernik

Jeśli obserwujesz nas na Instagramie, pewnie zauważyłaś, że przed świętami spędziliśmy 2 dni w Warszawie. Trochę krótko, ale udało się nam zobaczyć to, co chcieliśmy już od dłuższego czasu odwiedzić  – Centrum Nauki Kopernik. Jak było i czy nawet niespełna dwulatek będzie się tu dobrze bawił?

Wyjazd warto sobie wcześniej zaplanować – kupić bilety, wybrać na spokojnie dzień i godzinę. Ja bilety kupiłam przez internet i na miejscu odetchnęłam z ulgą, bo kolejka była bardzo długa! A tak mogliśmy wejść przez bramki od razu. Bilety kupuje się na konkretną godzinę, ale można wejść 30 minut przed i 60 minut po tej godzinie.

Spędziliśmy tam prawie 3 godziny i nawet nie wiem jakim cudem tak nam to szybko minęło. Żeby wszystko obejść potrzeba by było jeszcze więcej. Nawet nie patrzyłam na zegarek. Dziubdziak zachwycony. Cały czas sam dzielnie chodził na nóżkach, zwykle potrzebuje chwili na rękach żeby odpocząć, a tu szaleństwo. Były wystawy, na które nie mogliśmy wejść z maluchem, ale nie było tego dużo. Niestety planetarium akurat było nieczynne, a na pewno też musi robić wrażenie.

Galeria Bzzz!

Najbardziej i wcale nie było to dla mnie zaskoczeniem Dziubdziakowi podobało się w Galerii Bzzz! (dla dzieci do 5 lat) i tam spędziliśmy sporo czasu. Zabawa wodą, piłeczkami, wyścigi motylków, zwierzątka i ptaszki. Cudowne miejsce stworzone dla najmłodszych, a przy tym zjeżdżalnia, poduchy. Teren niewielki, ale wpuszczana jest określona ilość dzieci więc na pewno każde skorzysta z tych atrakcji. Przed wyjazdem warto sprawdzić, w jakich godzinach galeria jest otwarta, bo są konkretne godziny wejścia. Warto też mieć ze sobą ubrania na przebranie, gdyby maluch się pomoczył, ale w razie czego na miejscu jest też suszarka.

centrum kopernika dla dzieci

galeria bzzz

centrum kopernika dla dzieci

Inne wystawy

Z innych wystaw bardzo zaciekawiły nas Nowy Świat Ruchu i Płyń lub giń – to akurat wystawa czasowa – gdybym miała wybierać to chyba właśnie ona najbardziej mi się podobała. Co się dzieje ze statkiem w Trójkącie Bermudzkim, jak powstają wiry, ucieczka z tonącego statku. Bardzo interesujące i pokazane w bardzo ciekawy sposób. Szkoda, że to tylko wystawa czasowa! Miałam nadzieję, że jak Dziubdziak nieco podrośnie zobaczymy ją jeszcze raz.
centrum kopernika dla dzieci
centrum kopernika dla dzieci
centrum kopernika dla dzieci
Jak powstaje tsunami, wiry wodne, ogromne bańki mydlane, fale i drgania, chciałam wymieniać, ale jest tego za dużo. Musisz mi wierzyć, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Spokojnie już 1,5 roczniak znajdzie dla siebie coś ciekawego, a nauka przez zabawę jest najfajniejsza. Sama świetnie się tam bawiłam i na pewno za jakiś czas znów się tam wybierzemy. Może z dodatkową opieką dla Dziubdziaka, żeby móc zobaczyć resztę wystaw np.Teatr Wysokich Napięć lub Teatr Robotyczny.
Jest również możliwość wykupienia wejściówek na weekendowe zajęcia w laboratoriach i Majsternia – na pewno super sprawa dla starszych dzieci. Na wystawach organizowane są też miniwarsztaty, na które nie trzeba mieć dodatkowych wejściówek, warto tylko wcześniej zorientować się kiedy będą się one odbywały.
Polecam każdemu!
Join the Conversation

5 Comments

    1. says: dziubdziak

      U nas wystarczyło tylko podwinięcie rękawków, ale podejrzewam, że jeszcze pół roku i też by się tak skończyło 😉

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.