Co Zajączek schował w ogródku?

Od zawsze prezenty przynosił do nas Zajączek, ale mieszkaliśmy w mieszkaniu, więc nie trudno było znaleźć prezenty przez niego schowane. Teraz mamy ogródek, a Dziubdziak jest już na tyle duży, że powinien zrozumieć zabawę w poszukiwanie skarbów ukrytych przez Zajączka. Miałam frajdę w przygotowywaniu dla niego małych paczek. Teraz chciałabym Ci pokazać, jakie drobiazgi schowamy w tym roku dla Dziubdziaka w ogródku 🙂 Prezenty kupowałam dość spontanicznie. Zwykle wychodzę z założenia, że lepiej kupić jeden prezent, a droższy, ale tu chodziło o zabawę, więc zdecydowałam się na kilka mniejszych. Zanim jednak pokażę Ci co kupiłam, ciekawostka o tym skąd wziął się Zajączek 🙂

Zajączek wielkanocny pojawił się w XVII wieku i był symbolem płodności. A wiesz jak to się stało, że zająca połączono z jajkami? Prawdopodobnie starogermańska bogini Ostera zamieniła go w ptaka i raz w roku pozwoliła znosić kolorowe jajka. Zając i jajka przyszły do Polski z Niemiec w XX wieku, by później razem z kurczakiem stać się symbolem Świąt Wielkanocnych. W tym okresie dla zająca przygotowuje się gniazdo i zostawia je w mieszkaniu lub ogrodzie, a rano znajdują się w nim prezenty.

Co Zajączek schowa dla Dziubdziaka?

Farby i pędzelki do malowania

Miałam kupić inne farby, ale jakoś nic nie wpadło mi w oko. Kupiłam po raz kolejny farby do malowania palcami z firmy Jovi. Są one zrobione na bazie naturalnych składników. Kolory mają fajne, nasycone i są dość wydajne. Dodatkowo kupiłam jeszcze paczkę pędzelków.

farbki na prezent

Pieczątki 

Nad pieczątkami myślałam już od dłuższego czasu. W końcu znalazłam drewniane pieczątki firmy Adamigo. Zdecydowałam się na pojazdy, bo Dziubdziak uwielbia samochody, traktory i wszelkiego rodzaju pojazdy. W zestawie jest 6 stempli, poduszka z tuszem i kredki.

pieczątki dla dzieci

Kredki do kąpieli 

Ostatnio w naszej wannie powiało nudą i mimo obaw, że będzie problem z ich zmywaniem kupiłam paczkę kredek do kąpieli. Sporo osób je polecało, a bliska koleżanka pokazała jak łatwo się je zmywa pod bieżącą wodą, co przekonało mnie do zakupu. O naszych ulubionych zabawkach do kąpieli pisałam tutaj. Ciekawe, czy teraz znalazłyby się w tym zestawieniu. Na pewno dam znać za jakiś czas jak się u nas sprawdzają.

kredki do kąpieli

Traktor Tadka

To nasza kolejna książka z serii Mały Chłopiec. Dziubdziak kocha traktory, więc co do wyboru tytułu nie miałam wątpliwości. Bardzo lubię tę serię. Książki są bardzo trwałe, mają fajne, kolorowe obrazki. Krótkie wpadające w ucho wierszyki. Mamy już straż pożarną, samochód i motor i na pewno będziemy jeszcze sięgać po kolejne. Pewnie niedługo Dziubdziak będzie sam decydował, o jakie powiększymy naszą biblioteczkę 🙂

mały chłopiec traktor

Obrazki dla maluchów. Cyfry

To nasza pierwsza książka z tej serii. Niestety trafiła mi się już nieco uszkodzona, więc nie wiem jak będzie z jej jakością, ale czytałam o tej serii wiele dobrego. Można ją dostać w fajnej cenie (ok. 10 zł). Przede wszystkim sprawdzają się u nas książki obrazkowe, więc postanowiłam spróbować. Każda strona zapoznaje malucha z kolejną cyfrą, a na końcu już pojawiają się pierwsze działania – ciut trudna na ten moment, ale na pewno poczeka na swój czas.

obrazki dla malucha cyfry blog

Malowanka wodna

To nasza pierwsza malowanka wodna. Rysunek ma pojawić się po dotknięciu pędzlem zamoczonym w wodzie. Ciekawa jestem czy Dziubdziakowi się spodoba (zresztą jak wszystkie niespodzianki 🙂 ). Z tej serii dostępne były jeszcze pojazdy, zwierzęta i księżniczki.

wyczaruj zabawki

Zeszyt dla 2-latka Ćwiczenia i zabawy

Zamówiłam w ciemno i nie wiedziałam co tam znajdę.  Są w niej naklejki i kolorowanki. W sumie liczyłam na więcej.

zabawy dla 2-latka

Już nie mogę się doczekać, kiedy to wszystko pochowamy. Podejrzewam, że Dziubdziak będzie miał tego dnia dużo radości, bo to nie tylko prezenty, ale też i przede wszystkim fajna zabawa. Jeśli macie okazję pochowajcie coś w domach 🙂 A może już coś przyszykowałyście?

Jest u Was w domu taka tradycja?

 

Join the Conversation

4 Comments

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.