5 najczęściej czytanych artykułów na blogu Dziubdziak.pl w 2017 r.

Ten rok zaczynam od podsumowania poprzedniego:) W roku 2017 napisałam prawie 60 wpisów :). Dotyczyły zabaw, chustonoszenia, zdrowia – każda kategoria wzbogaciła się o kolejne teksty 🙂 Zobacz, czy widziałaś pięć najpopularniejszych tekstów na blogu – to one były najczęściej czytane w minionym roku. Ułożyłam je w kolejności od najbardziej do mniej popularnych.

1. Nie noś, bo przyzwyczaisz; Nie noś bo rozpieścisz – co na to badania naukowe?

To zdecydowany faworyt – miał kilka tysięcy odsłon i prawie pół tysiąca lajków na Facebooku 🙂 W jednym miejscu badania na temat noszenia dzieci  i czas by rozprawić się z mitem, że noszeniem dziecka je rozpieścimy. O mocy bliskości, tworzeniu więzi. Wiesz, że dzieci noszone mniej płaczą? I to prawie o 50% rzadziej! Albo, że uczenie dziecka niezależności, tak naprawdę prowadzi do większej zależności? Zobacz, co mówią o tym badania naukowe.

noszenie dziecka

2. Rehabilitacja niemowląt. Wywiad z fizjoterapeutką Małgorzatą Chrzan

Ten wywiad to drugi, co do częstości czytany post blogu. Wywiad z fizjoterapeutką NDT-Bobath. Znajdziesz w nim mnóstwo wskazówek dotyczących rozwoju dziecka – wzmożonego i obniżonego napięcia mięśniowego, asymetrii. Dowiesz się, kiedy powinnaś się martwić, że dziecko nie siada/nie chodzi. Czy sadzanie przyspieszy rozwój dziecka? Jak zadbać o rozwój małych stóp i prawidłowo wybrać pierwsze buty? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi właśnie tutaj.

rehabilitacja niemowląt

3. Zabawy z roczniakiem i dwulatkiem – 7 zabaw na 7 dni

Pomysłów na zabawy nigdy nie za wiele. Tym bardziej teraz, kiedy pogoda jest w kratkę. W tym wpisie znajdziesz 7 zabaw, każdą nowość możesz przygotować na inny dzień tygodnia. Będzie segregowanie, zjeżdżanie, kilka zabaw z mąką, piasek i memory, które możesz przygotować sama w domu 🙂 Świetna zabawa gwarantowana 😉

zabawy dla dzieci

4. Nauka picia – jaki kubek wybrać (nie tylko) dla niemowlaka?

Od czego zacząć w momencie rozszerzania diety? Bidon, kubek, a jeśli tak, to jaki i na co zwrócić uwagę? W tym wpisie, podpowiadam co u nas się sprawdziło przez pierwsze kilka miesięcy rozszerzania diety. Wybór wcale nie jest prosty, bo produktów jest mnóstwo. U nas w domu, znajdziesz chyba jedne z najpopularniejszych kubków – DOIDY Cup, bidon i kubek Lovely 360. Zobacz, który się u nas sprawdził, a który okazał się niewypałem.

pierwszy kubek

5. Nosidło czy wisiadło? Czyli czy na pewno wiesz, że wybierasz dobrze?

Bezpieczeństwo noszenia jest ogromnie ważne. Dlatego wiedza o tym, jak i w czym nosić jest potrzebna. Na ulicach nadal widać sporą część rodziców noszących dzieci w tzw. wisiadłach. Zobacz czym one się charakteryzują i jak kupić dobre nosidło, które będzie wygodne dla Ciebie i przede wszystkim bezpieczne dla Twojego malucha.

nosidło a wisiadło

Czytałaś wszystkie wpisy? Jaki najbardziej Ci się podobał? Jest coś, o czym miałabyś ochotę przeczytać w tym roku? 

Jeśli w tym roku chcesz być na bieżąco z wszystkimi wpisami zapisz się do newslettera 🙂 Niedługo będzie czekała na Ciebie niespodzianka 🙂

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.