Wyciszenie przed snem – Wieczorynka ze światełkami

1
1

Zarówno dzieci jak i dorośli potrzebują odpoczynku. Przede wszystkim snu. Ale też odpoczynku, spokojnego czasu na odprężenie się i pozbycie napięcia. Można popracować nad oddechem, zamknąć oczy, wyjść na spacer, poruszać się lub uśmiechnąć. Cudownie działają tu też książki, od których jestem już co nieco uzależniona i tym pozytywnym uzależnieniem zarażam swoje dzieci 🙂 Na naszej półce w ostatnich tygodniach pojawiły się nowe książki Wydawnictwa HarperKids – książki wyjątkowe, bo świecące! Takich jeszcze nie mieliśmy.

Książki mają ułatwić dziecku zasypianie. Świecą delikatnym światłem i na pewno jest to fajna atrakcja. To nasze pierwsze święcace książki na półce. Uważam, że fajnie sprawdzą się one dla najmłodszych dzieci. Mój 2,5 latek jest już przyzwyczajony do słuchania dłuższych historii, więc o zaśnięciu nie ma mowy 😀 Ale do wyciszenia jak najbardziej.

Dobranoc, leniwcu

Mamy dwa tytuły: o lisku i leniwcu. O leniwcu jest tak piękna i kolorowa, że cieszę się, że ją wziełam. Początkowo chciałam wybrać tylko liska, bo do tej pory pamiętam z dzieciństwa bajkę o lisku, który szukał w nocy drogi do domu i myślałam, że tu będzie podobnie. Treść jest inna, choć oczywiście krótka i przyjemna. Ale ta leniwcem jest jeszcze ciekawsza i bardziej kolorowa. Leniwiec nie chce zasnąć. Spotyka chrapiącą małpkę, pandę, tukany, węża, aż w końcu sam zasypia.

Dobranoc, lisku

Lisek zgubił się i szuka drogi do domu. Spotyka zajączki, niedźwiadki, jelonka, sowy. W końcu słyszy znajomy głos taty, odnajduje go i bezpiecznie zasypia.

Jak widzisz, w obu główny bohater szykuje się do snu, przechodzi od zwierzątka do zwierzątka i załatwia sprawy przed udaniem się do łóżka.

Obie historyjki są proste, krótkie i oczywiście mają dobre zakończenie.

Z minusów przydałby się przycisk do samodzielnego gaszenia światła przez dziecko. Choć rozumiem zamysł, że nie ma być to zabawka, a książka sprzyjająca usypianiu i pewnie ten zabieg był przemyślany. Niemniej mojemu Maluchowi na pewno spodobałyby się bardziej, jeśli umiałby sam włączać i wyłączać te światełka.

Z tej serii są również książki o owieczce i jednorożcu. Zobacz, jak pięknie świecą w ciemności <3 Wszystkie znajdziesz na stronie Wydawnictwa HarperCollins.

Jeśli szukasz innych pomysłów na wyciszenie dziecka przed snem, podrzucam też listę z pomysłami 🙂

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.