Twój genialny mózg, Philip Binding

Niesamowite jak czasem wpadam na książki, które są kontynuacją rozmowy z Dziubdziakiem na jakiś temat. Ostatnio bardzo zainteresował się tematem mózgu i akurat Wydawnictwo Znak, wydało nowość w tym temacie – książkę „Twój genialny mózg”, która jest idealną pozycją właśnie dla 8-latków i oczywiście nie tylko. Ta książka zainteresuje też dorosłego i myślę, że wieloma ciekawostkami również zaskoczy. A forma zainteresuje już 6-latka.

Sama kiedy byłam nieco starsza od Dziubdziaka zaczytywałam się w książkach o biologii, w tym mózgu. Mam więc teraz podwójną radość z takiego czytania.

Książka na pewno będzie też świetnym prezentem dla dzieci np.na zakończenie roku szkolnego.

Dowiecie się z niej ogromu ciekawostek. Wszystko przekazane w lekkiej i momentami zabawnej formie. Oprócz tekstu znajdziecie też zabawne ilustracje – część zobaczycie na zdjęciach.

🧠Dziecko pozna części mózgu, ich budowę oraz rolę.

🧠Dowie się,że za to, że kopie piłkę, albo nawet siedzi w pozycji prostej odpowiada móżdżek i że waży on tyle co chomik.

🧠Jeśli pamięta tabliczkę mnożenia albo jaką pizzę jadł wczoraj na kolację to musi podziękować hipokampowi. Dowie się, że odpowiada on też za pamięć długotrwałą.

🧠Ciekawe jest też to, że mózg waży ok. 1,4 kg, czyli mniej więcej 14 jabłek (super jest to, bo od razu dziecko potrafi sobie to wyobrazić).

🧠A wiedziałaś, że 15-30% ludzi kicha, gdy spogląda na słońce? I dlaczego tak się dzieje?

🧠Neurony, synapsy, układ limbiczny to tylko niewiele z wielu trudnych pojęć z jakimi może zapoznać się dziecko podczas czytania tej książki. Ciekawe są też strony o tym, jak uczymy się nowych rzeczy, jak myślimy o myśleniu i o śnie. A także czy pamięć w ludzkim mózgu może się wyczerpać?

Zrozumie co pozwala nam znaleźć sens we wszystkim co widzimy, słyszymy, czego dotykamy.

Ojjj długo by wymieniać.

Świetne jest też zakończenie, które podsumowuje temat i pokazuje, że każdy z nas ma inny mózg i każdy z nas postrzega świat w inny sposób. Dlatego powinno się być wyrozumiałym i serdecznym dla siebie i innych ludzi.

Jak Ci się ona podoba?

Książkę znajdziesz tutaj.

Post powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Znak Emotikon.

Twój genialny mózg, ciekawe książki, książki dla dzieci

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.