Nogi Stonogi Na Lodzie – zimowa odsłona znanej gry

Prosta gra dla 4-latka? Dobrze znana nam gra „Nogi Stonogi” tym razem ma swoją zimową odsłonę – „Nogi Stonogi. Na lodzie”. Niesamowite jak czas szybko leci. Pamiętam jak 5 lat temu pisałam o innej wersji tej gry, kiedy graliśmy w nią z Dziubdziakiem (nauka liczenia do 10). A teraz dwoje dzieci później, pokazuję Ci kolejną jej odsłonę 🙂 Stonogi mają czapki, kurtki i łyżwy 🙂

Na początku muszę przyznać, że zaskoczył mnie nowy format gry. Jest malutka! Idealna by włożyć ją do torby w podróż. Poprzednia wersja była znacznie większa. Biorąc pod uwagę, że elementy gry mieszczą się w pudełku uznaję to za plus, bo miejsca w szafie mamy już bardzo mało.

To idealna propozycja na pierwszą grę z kostkami (u nas tak było w przypadku Dziubdziaka. W przypadku Malucha mamy już chińczyka). Bardzo proste, szybkie rozgrywki, więc dziecko nie znudzi się czasem gry. Uczy cierpliwości, kolorów, matematyki i podejmowania pierwszych strategicznych decyzji.

Zasady są bardzo proste a jest ona dla dzieci ekscytująca. Mi również dobrze się w nią gra 🙂 Zadaniem graczy jest dołączanie kolejnych nóg do swojej stonogi. Łyżwy zdobywamy rzucając kostkami (chodzi o to, by wyrzucić jak najwięcej łyżew w danym kolorze). Dziubdziak radził sobie z tymi zasadami jako 3-latek, a 4-latek poradzi z nią sobie na pewno (taki jest rekomendowany wiek).

Zachęca do liczenia (raz, że liczymy na końcu ile, kto zdobył łyżew a dwa, że porównujemy, ile łyżew wypadło na kostkach, a jaką płytkę zabieramy – z 2,3 czy 4 łyżwami – a może żadną? Dodatkowo jest gwiazdka, która zastępuje dowolny kolor łyżwy – dzięki temu trafienie 4 łyżew nie jest aż takie trudne).

Zadaniem gracza jest trzykrotny rzut kostkami i wybranie łyżew dla swojej stonogi. Musi on podejmować decyzje, ile łyżew i w jakim kolorze chce zdobyć. Wygrywa gracz, którego stonoga będzie najdłuższa, czyli będzie posiadać najwięcej łyżew.

W opakowaniu znajdziesz:

  • 4 kostki
  • 4 płytki stanowiące początek stonóg
  • 15 płytek z łyżwami (3 żółte, 3 zielone, 3 niebieskie, 3 czarne, 3 czerwone)

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, choć można też grać samemu – starać się stworzyć jak najdłuższą stonogę.

To dobra zabawa, nauka matematyki i kolorów w zimowej odsłonie. A dodatkowo atrakcyjna cena (35 zł), więc można dodać ją do paczki pod choinkę 🙂 Gra do 31.12.2023 jest dostępna tylko w sklepach „SMYK” i na www.smyk.com – Nogi Stonogi. Na lodzie

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.