Młodzi przyrodnicy – poznajemy rośliny i zwierzęta

Książki z serii Młodzi Przyrodnicy towarzyszą nam od jakiegoś czasu. Mieliśmy okazję wypożyczyć kilka tytułów z naszej biblioteki i świetnie się sprawdziły. Do tej pory mieliśmy Dinozaury, Dzieci zwierząt, Owady i Pory roku – i te pozycje również bardzo Ci polecam. Kiedy więc zobaczyłam, że wyszły na rynek kolejne pozycje z tej serii nie mogłam się oprzeć.

Mają mały format-zeszytowy, ale tekstu jest całkiem sporo, więc miały z nami jechać na wakacje. Zamówiłam je jednak zbyt późno – za to po przyjeździe Dziubdziak miał niespodziankę. A w końcu każda pora roku jest dobra na poznawanie świata roślin i zwierząt 🙂

Dzisiaj chciałabym Ci pokazać nasze nowości. Są to cztery książki, wydawnictwa Wilga, które dostarczą dziecku wielu ciekawych informacji na temat świata przyrody. Jednocześnie każda z nich jest pięknie zilustrowana, a czytanie ich to przyjemność nie tylko dla dziecka, ale i dorosłego.

Wybrzeże

Znajdziecie tu opisy roślin i zwierząt, mieszkających na wybrzeżu. A że właśnie wróciliśmy z wyjazdu do Chorwacji, mogłam dodatkowo nawiązać do naszego pobytu nad morzem.

Nie zabrakło też ulubionych maskonurów Dziubdziaka, co dodatkowo go ucieszyło. Dziecko dowie się m.in. co to jest piasek, jakie rośliny rosną na brzegu morza. Pozna bełtwę festonową, wydrę morską, poskoczka mułowego, jeżowca i ptaki, które żyją blisko morza i wiele wiele innych.

Dzień i noc

Jakie zwierzęta budzą się w nocy? To jedno z pytań, jakie często zadawał mi Dziubdziak. Tu znaleźliśmy więcej niż wyczerpującą odpowiedź. Książka opisuje wiele gatunków, które budzą się i polują nocą. Sowy, borsuki, nietoperze, jeże, fenki. A kiedy noc się kończy budzą się zwierzęta dzienne.

Leśne stworzenia

Dziecko pozna zwyczaje leśnych zwierząt i czym się żywią. Zobaczy też proces tworzenia gniazd. Nie zabrakło też owadów, ptaków. Po przeczytaniu książki można udać się na spacer do lasu, o którym już wiele razy wspominałam na blogu, bo ma niesamowity wpływ na rozwój dziecka.

Kwiaty

Książka, którą wybrałam na prezent. Znajdziecie w niej różne gatunki kwiatów, rodzaje liści. Jest pokazany proces kiełkowania roślin od nasionka. Dziecko pozna też pojęcie nektaru i dowie się, kto się nim żywi. Jakie rośliny rosną na pustyni, a jakie wybierają wodne środowisko. Dowiecie się nie tylko, w jaki sposób rosną, ale też z czego się składają i jaki mają wpływ na środowisko. Z każdego nasiona może wyrosnąć nowa roślina, a jaka? Wiele z nich poznacie właśnie w tej książce 🙂

Na pewno sięgniemy po kolejne pozycje z tej serii. Mam nadzieję, że takie się pojawią 🙂

Znasz serię Młodych Przyrodników? A może teraz chciałabyś po nie sięgnąć? 🙂

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.