Jak polubić zabawę z dzieckiem?

Jak polubić zabawę z dzieckiem? Przygotowanie zabawy trwa dłużej niż zabawa… Taak znam to. Pół dnia przygotowujesz plansze z kartonu, wycinanki, tworzysz cuda, jesteś już zmęczona. Podajesz zabawkę dziecku a ono bawi się 10 minut…Wszystko jest okej, jeśli lubisz prace plastyczno-techniczne, a w czas przygotowań angażujesz swoje dziecko. Bo w końcu wspólna zabawa to ogrom korzyści.

A co, jeśli jednak wolisz korzystać z gotowych rozwiązań, albo nie lubisz w ogóle bawić się ze swoim dzieckiem?

Jeśli tylko chcesz, możesz to zmienić. Jak? Wybieraj takie zabawy, które Tobie sprawią przyjemność. Proste prawda? Sama nie lubię np. zabawy samochodami czy figurkami superbohaterów – unikam typowo takich zabaw i dlatego lubię bawić się z moimi dziećmi. Czy to znaczy, że chłopcy się takimi zabawkami nie bawią? Jasne, że nie! Bawią się sami, wspólnie albo z tatą i przy okazji mają frajdę. Najlepsze są zabawy, z których cieszą się i dzieci i rodzice. Dzięki temu cieszymy się czasem spędzonym z dzieckiem i bawimy się razem z nim z przyjemnością. Wybierz to co pasuje Tobie. Jeśli Ty będziesz się dobrze bawić, dziecko też się zaangażuje, a możliwości jest mnóstwo.

Dodatkowo zabawa z dzieckiem nie musi być NUDNA! Wybierając zabawę nie musisz patrzeć tylko pod kątem dobra dziecka – jeśli jest coś czego bardzo nie lubisz, lub Cię nudzi nie warto się do tego zmuszać. Za to warto entuzjastycznie podchodzić do zabaw, które wybieramy i tym sposobem zarazimy entuzjazmem nasze dziecko. Pomyśl tylko, ile dziecko ma przed sobą rzeczy do poznania. Tyle możliwości. Naprawdę jest w czym wybierać.

Wspólna zabawa buduje pozytywne relacje między Wami. Jeśli więc zabawa miałaby być źródłem stresu, lepiej wybrać inną. Warto podążać za dzieckiem i nie próbować niczego na siłę. Jeśli dziecko nie chce się bawić w to co proponujemy szukamy innego rozwiązania.

Dzieci uczą się przez zabawę i WSZYSTKO na początku jest dla nich zabawą. Może tak naprawdę lubisz bawić się ze swoim dzieckiem, ale nie zdajesz sobie z tego sprawy? Może razem gotujecie, robicie pranie, zamiatacie? Angażowanie dzieci w obowiązki domowe od najmłodszych lat to dla nich wspaniała okazja do nauki nowych rzeczy i jednocześnie czas spędzany razem.

Znalazłaś coś co lubicie wspólnie? Warto często powtarzać te same zabawy (o ile się nie nudzą). Dzieci nie męczy powtarzalność. A dzięki zabawie na pewno nauczy się czegoś nowego, będzie cieszyć się, że coś się udaje i i że spędza z Tobą czas. Dzięki zabawie dziecko uczy się też zabawy zabawkami, zabawy samodzielnej, lepienia z plasteliny, malowania, pomocy w obowiązkach domowych czy pomocy rodzeństwu. Dziecko uczy się też wybierać czynności, które mu odpowiadają, uczy odpowiedzialności np. gdy nie zmieniają zabawki, a bawią się jedną przez długi czas. Uczą się bawić z innymi dziećmi.

Wykorzystuj różne okazje do zabawy. Jest ona naturalna i uczy dziecko mnóstwa rzeczy, co zaprocentuje w przyszłości.

Nie bardzo wiesz, jakie zabawy wybierać? A może pomysły szybko się kończą? Też byłam w tym miejscu jeszcze kilka lat temu. Z czasem pokochałam temat zabawy z dziećmi i stworzyłam kurs online AKADEMIA ZABAW.

W szkoleniu poznasz pomysły na zabawy:

 • sensoryczne – dostarczające dziecku wartościowych bodźców zmysłowych,
 • ruchowe – wspierające ogólny rozwój dziecka oraz motorykę dużą,
 • rozwijające motorykę małą,
 • wspierające rozwój mowy,
 • wyciszające,
 • pierwsze eksperymenty,
 • podróże,
 • I INNE.

Jak wygląda Akademia Zabaw?

 • Kurs jest 100% online.
 • Lekcje są video.
 • W każdym tygodniu e-booki z pomysłami na zabawy do pobrania.
 • Kurs trwa 12 tygodni – od razu po zakupie masz dostęp do wszystkich tygodni i materiałów, ale wspólną pracę będziemy wykonywać tydzień po tygodniu.

Dołączając do kursu, otrzymasz:

✅ 79 lekcji video

✅ 12 e-booków w formie PDF

✅ Dostęp do zamkniętej grupy wsparcia

📘BONUS #1 – E-book “Zajęcia gordonowskie w domu”

📘BONUS #2 – E-book “Zabawy ruchowe dla przedszkolaków”

📘BONUS #3 – Kalendarz na cały rok z pomysłami na zabawy

Sprzedaż trwa tylko do 27 września! Więcej informacji o akademii znajdziesz na stronie www.akademiazabaw.pl

Zdjęcie tytułowe powstało w ramach sesji dla firmy Kinderhop.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.