Bajki 5 minut przed snem – Bing

„Bing – Bajki 5 minut przed snem” to kolejna książka z serii „Bajki 5 minut przed snem” w naszej biblioteczce. A mieliśmy ich już sporo. Bing to jeden z ulubionych bohaterów bajek Filipa, więc wiedziałam, że mu się spodoba. W czerwcu mamy już bilety na występ na żywo i do nich dołączyłam tą książkę. Ale była radość!

W książce znajdziecie 6 historyjek. Jeśli macie już w domu książkę o Bingu polecam sprawdzić spis treści, bo mając różne wydania czasem historyjki się powtarzają. Teraz jednak (maj 2024) na stronie wydawcy przeczytałam, że są to nowe historyjki, dotychczas niepublikowane po polsku.

  • Czarodziejski blask
  • Plaster
  • Balon
  • Dom
  • Utknąłem
  • Wuuuusz!

My mamy kilka książek o Bingu, ale faktycznie te mamy po raz pierwszy.

Historyjki są krótkie, faktycznie idealne przed snem. My pochłonęliśmy wszystkie na raz – mówiłam już, że Filip go uwielbia?😀

Oczywiście najlepiej byłoby czytać jedną co wieczór wtedy mamy 6 historyjek na 6 dni😊 My teraz do nich wracamy i Filip wybiera co czytamy.

Jak to w Bingu każda historyjka pokazuje dziecku jak radzić sobie z emocjami. Jest świetna na wyciszenie przed snem, bo można też wykorzystać ją do rozmowy o tym co się wydarzyło. Ja np.kiedyś wykorzystywałam nawiązanie do tej bajki, by pomóc Filipowi coś zrozumieć np. dmuchaliśmy na chmurkę by pozbyć się złości czy gdy zepsuła się zabawka nawiązałam do „papa pudełka”. Tutaj też można takie nawiązania znaleźć. Jest temat dzielenia się zabawkami, wspólnej zabawy i kłopotów jakie mogę się pojawić.

Ilustracje są duże, przejrzyste i kolorowe.

Post powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Harper Kids.

Tutaj sprawdzisz, gdzie znajdziesz ją najtaniej – Bing.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.