Tygrys Karmel – Bajka z ogonkiem

Tygrys Karmel – książeczka z ogonkiem to pierwsza tego typu książeczka w naszej biblioteczce. Idealna dla maluszków (od 6 miesiąca do 2 lat). Klara jest zadowolona😊 Ogon jest miękki i ruchomy i dziecko może nim manipulować. To dobre doświadczenie sensoryczne.

Mięciutkie jest też futerko tygrysa na okładce, które bardzo się jej spodobało. Zobaczyłam je właśnie dzięki niej, bo początkowo nie wpadło mi to w oko 🙂 Ale paluszkami dotykała tą okładkę, aż w końcu dojrzałam, że tam także jest mięciutki element.

Rudy Tygrys Karmel to wierszowana historia o tygrysie, który nie chce iść wieczorem spać i szuka zwierząt chętnych do zabawy. Reszta zwierząt szykuje się do spania. Tygrys biega, pływa, zachęca do zabawy, ale w końcu zmęczony także układa się do snu.

Ilustracje są wesołe i kolorowe. Wierszyk czyta się szybko, więc maluszek nie będzie zniecierpliwiony ilością tekstu. Zabawka w formie ogonka, może przekonać do czytania nawet największego przeciwnika książek – no a przynajmniej warto spróbować 😀

Na stronach znajdują się też elementy do wyszukiwania – dla starszego dziecka – u nas na razie znalazł je Filip, choć oczywiście dla 3-4 latka, będzie to już bardzo proste i książkę polecam maksymalnie dla dwulatków 🙂

Książkę znajdziesz tutaj i zobaczysz, gdzie znajdziesz ją najtaniej – Tygrys Karmel.

Post powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem HarperKids.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.