Pierwsze czytanki – nowa seria książek dla malucha w naszej biblioteczce + konkurs

Ostatnio w nasze ręce wpadła (dla nas nowa) seria książek dla maluchów. Są to akurat trzy najnowsze pozycje od Wydawnictwa Egmont. To nasze pierwsze książki z tej serii. Fajne, kartonowe kartki i piękne, kolorowe obrazki. Zdecydowałam się na nie, ze względu na wiek dzieci, do jakiej są skierowane – 3-7 lat (ale szczególnie dla 3-5- latków), a Dziubdziak miał niedawno trzecie urodziny. Twarde, kartonowe strony, zaokrąglone brzegi i kolorowe ilustracje na pewno spodobają się też młodszym czytelnikom.

Pora spać. Bing. Czytanka dla malucha

Znacie Binga? My poznaliśmy właśnie, dopiero dzięki tej czytance, a okazuje się, że wiele maluchów zna go już od dawna 🙂 To fajny, sympatyczny królik, któremu przydarzają się różne przygody. Jego codzienność przypomina codzienność dzieci w podobnym wieku. Mam wrażenie, że ta książka spodobała się Dziubdziakowi najbardziej. Zaczął chodzić i wołać Królik Tuliś. Do tego śmieszyła go sytuacja z zamoczonym kocykiem. Królik Bing kładzie się spać, ale niestety zamacza swoją pelerynkę do spania. Na szczęście znalazło się rozwiązanie, dzięki któremu Bing może położyć się spać. Dla malucha taki kłopot, to może być duży dramat, a w tej czytance przekonuje się, że szybko można temu zaradzić. Mi jednak bardziej spodobała się druga historia, ze względu na to, że sporo jest tu zdrobnień, a ja jednak staram się ich unikać. Jeśli masz ochotę, możesz kupić ją tutaj.

czytanka dla malucha bing (1)

Wspólna zabawa. Bing. Czytanka dla malucha

Z kolei ta historia spodobała mi się mi, choć Dziubdziak też chętnie ją czyta. Spodobała mi się, bo pokazuje, że we wspólnej zabawie często jest potrzebny kompromis i jak można sobie poradzić. Fajne są takie proste historie, które pokazują dzieciom, jak w prosty sposób można rozwiązać ich kłopoty, a akurat dzielenie się zabawkami z innym dzieckiem, nie jest zawsze proste 🙂 Do kupienia tutaj. Widziałam nawet, że jest bajka Królik Bing w TV, więc zobaczymy czy kontynuacja przygód Królika, w takiej formie też Dziubdziakowi się spodoba.

czytanka dla malucha bing

Masza i Niedźwiedź. Czytanka dla malucha

Dziubdziak nie zna Maszy i Niedźwiedzia, więc to nasz pierwszy kontakt z tą bajką. Lubicie? Śmieszna historia o świni, która chce zdobyć pomarańczowy, jesienny liść. W sam raz na zbliżającą się jesień 🙂 Podobnie, jak w Bingu, cudne, kolorowe ilustracje, krótkie zdania, choć zamysł inny. Nie ma tu już rozwiązania konkretnych problemów, historia bardziej do śmiechu i oczywiście czytania 🙂 . Kupisz ją tutaj.

czytanka dla malucha masza

Weź udział w konkursie

Post powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont. I dzięki temu, mam też dla Ciebie konkurs! 🙂 Zestaw tych książek jest do wygrania na moim Facebooku. Zadanie jest bardzo proste 😉 Zgadywanka, bo ostatnio bardzo się spodobała. Przyda się trochę szczęścia 🙂

Regulamin konkursu

Jeśli nie znasz tych bohaterów, a sama seria Ci się spodobała, to widziałam, że dostępne są też historie z innymi bohaterami np. Smerfy, Tomek i Przyjaciele i Bob Budowniczy.

Znacie tych bohaterów? Co u Was wygrywa Bing czy Masza?

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.