Pielęgnacja dłoni i chwila dla siebie

Dłonie każdej z nas wymagają specjalnego traktowania. Szczególnie, kiedy są narażone na działanie niskiej temperatury np. podczas długich spacerów z maluchami (czy Wy też zauważyłyście zależność – im niższa temperatura tym dłuższy sen na spacerze? 😉 Doliczając do tego liczbę mycia rąk w ciągu dnia – a to po zmianie pieluchy, przed gotowaniem, w trakcie, po itd. okazuje się, że nasze dłonie naprawdę potrzebują uwagi. To duże obciążenie dla naszych rąk, a chwila na ich regenerację może być chwilą przyjemnego relaksu na koniec dnia.

Jak zadbać o dłonie, a do tego wykorzystać składniki, które każda z nas ma w domu?

Podstawą są rękawiczki

Jeśli codziennie część dnia spędzacie na spacerze, warto pamiętać o rękawiczkach. Myślę, że dobrym pomysłem jest też mufka. Ja wprawdzie nie mam mufki – jakoś nigdy nie mogę dojść do tego, żeby w końcu ją zamówić, ale ponoć bardzo się one sprawdzają. Zamiast niej, kiedy jest bardzo zimno noszę dwie pary rękawiczek. Czasem i to nie wystarcza. Nieraz po kilkugodzinnym spacerze moje dłonie były popękane i trzeba było się jakoś ratować.

Peeling z oliwy z oliwek i cukru

Co jakiś czas warto wykonać peeling dłoni. W miseczce mieszamy 2 łyżki oliwy i 1 łyżkę cukru. Wcieramy kilka minut w dłonie (przy popękanej skórze peeling nie jest dobrym pomysłem, bo można stan skóry pogorszyć, a do tego baaardzo piecze). Po kilku minutach spłukujemy pod bieżącą wodą.

Maska z oliwy z oliwek, z dodatkiem kapsułki witaminy A+E

Niewielką ilość oliwy lekko podgrzewamy i moczymy w niej dłonie (ok. 15-20 minut). Po nałożeniu oliwy na dłonie dodaję jeszcze kapsułkę witaminy A+E. Jako, że dziubdziak budzi się w nocy przynajmniej dwa razy, nie zakładam na noc rękawiczek, ale wcześniej zawsze to robiłam i efekty były jeszcze lepsze.

Krem do rąk

Warto po każdym umyciu dłoni nakremować je. Ja po prostu o tym zapominam i robię to z tzw. „doskoku”. Staram się kłaść krem koło zlewu, w łazience, nosić w torebce i jak tylko mi się przypomni to z niego korzystam.

A Wy? Jakie macie sprawdzone sposoby na zadbane dłonie?

Prawa do zdjęcia należą do Leana

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.